Strona główna / Lokalne / [AUDIO i VIDEO] Karsibór: Zamiast drewnianych budek – deptak dla turystów

[AUDIO i VIDEO] Karsibór: Zamiast drewnianych budek – deptak dla turystów

Przed laty, pierwsi mieszkańcy wyspy Karsibór wybudowali wzdłuż ul. 1 Maja niewielkie rybaczówki. Drewniane i blaszane altany nie są dzisiaj dobrą wizytówką urokliwej dzielnicy Świnoujścia, która ma zamiar rozwijać się turystycznie. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz zdradził długo oczekiwany pomysł. Wzdłuż ulicy miałby powstać ciąg pieszo-rowerowy z nabrzeżem. Czy to się uda zrobić? Przede wszystkim będzie to zależeć od samych mieszkańców i zaradności samorządu w szukaniu środków zewnętrznych na sfinansowanie inwestycji.

Domki przy wodzie stoją na gruncie miasta. Spacerowy deptak wyglądałby w tym miejscu dużo lepiej niż ogrodzone działki. Woda wreszcie nie byłaby oddzielona, a turyści i mieszkańcy mieliby gdzie spacerując podziwiać prześliczne widoki na rozlewisko Starej Świny.

-Chcielibyśmy, żeby Karsibór rozwijał się turystycznie. Ma ogromne walory, ale tylko dlatego, że nie został zurbanizowany wcześniej. Nie stworzono czegoś, co dzisiaj utrudniałoby tego typu działania. Przygotowujemy program dla Karsiboru, rozmawiamy z przedstawicielami mieszkańców, jesteśmy w blisko opracowywania dokumentów, które umożliwią absorpcję środków zewnętrznych – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

To nie jedyna inwestycja, która w najbliższym czasie chce zrealizować magistrat. Prezydent chciałby, aby Karsibór dalej rozwijał się turystycznie i zamierza realizować zadania, które będą służyły przede wszystkim mieszkańcom, lecz przy okazji turystom.

Zobacz również

Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

Choć pogoda póki co nie rozpieszcza, to we wszystkich kąpieliskach w powiecie nad otwartym morzem …

2 komentarze

  1. brawo miasto! nareszcie!

  2. Karsiboru, a nie Karsiborza! Jak się o czymś mówi, wypadałoby znać odmianę używanej nazwy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.