środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / [AUDIO i VIDEO] Karsibór: Zamiast drewnianych budek – deptak dla turystów

[AUDIO i VIDEO] Karsibór: Zamiast drewnianych budek – deptak dla turystów

Przed laty, pierwsi mieszkańcy wyspy Karsibór wybudowali wzdłuż ul. 1 Maja niewielkie rybaczówki. Drewniane i blaszane altany nie są dzisiaj dobrą wizytówką urokliwej dzielnicy Świnoujścia, która ma zamiar rozwijać się turystycznie. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz zdradził długo oczekiwany pomysł. Wzdłuż ulicy miałby powstać ciąg pieszo-rowerowy z nabrzeżem. Czy to się uda zrobić? Przede wszystkim będzie to zależeć od samych mieszkańców i zaradności samorządu w szukaniu środków zewnętrznych na sfinansowanie inwestycji.

Domki przy wodzie stoją na gruncie miasta. Spacerowy deptak wyglądałby w tym miejscu dużo lepiej niż ogrodzone działki. Woda wreszcie nie byłaby oddzielona, a turyści i mieszkańcy mieliby gdzie spacerując podziwiać prześliczne widoki na rozlewisko Starej Świny.

-Chcielibyśmy, żeby Karsibór rozwijał się turystycznie. Ma ogromne walory, ale tylko dlatego, że nie został zurbanizowany wcześniej. Nie stworzono czegoś, co dzisiaj utrudniałoby tego typu działania. Przygotowujemy program dla Karsiboru, rozmawiamy z przedstawicielami mieszkańców, jesteśmy w blisko opracowywania dokumentów, które umożliwią absorpcję środków zewnętrznych – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

To nie jedyna inwestycja, która w najbliższym czasie chce zrealizować magistrat. Prezydent chciałby, aby Karsibór dalej rozwijał się turystycznie i zamierza realizować zadania, które będą służyły przede wszystkim mieszkańcom, lecz przy okazji turystom.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

2 komentarze

  1. brawo miasto! nareszcie!

  2. Karsiboru, a nie Karsiborza! Jak się o czymś mówi, wypadałoby znać odmianę używanej nazwy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.