Strona główna / Lokalne / Autokary blokują się na tym skrzyżowaniu

Autokary blokują się na tym skrzyżowaniu

Skrzyżowanie ulic Kasprowicza i Nowowiejskiego nie jest przystosowane do jazdy dużych pojazdów takich jak ciężarówki i autokary. Kilka miesięcy temu przekonał się o tym kierowca tira. W tym tygodniu w podobne tarapaty wpadł kierowca autokaru. – Przydałoby się odpowiednie oznaczenie – uważa kierowca osobówki. – Nawet gdy się zablokuje, to nie ma jak stamtąd uciec, ponieważ ulice są jednokierunkowe – pisze pan Krzysztof.

Pokonanie tego skrzyżowania utrudniają zaparkowane wzdłuż samochody. – Nie ma jak skręcić. Autokar bez tylnej osi skrętnej może mieć nie lada problem – tłumaczy kierowca autobusu. – Jesteśmy przyzwyczajeni do wąskich uliczek, ale tu jest faktycznie trudno skręcić – dodaje.

Czy można usprawnić komunikację autokarów? W miastach turystycznych takich jak Świnoujście funkcjonują specjalne organizacje ruchu. Dzięki temu kierowcy autokarów wiedzę gdzie są miejsca postojowe dla ich pojazdów, a także propozycje tras, tak aby autokary wycieczkowe mogłyby bezkolizyjnie poruszać się po mieście.

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

2 komentarze

  1. To skrzyżowanie już dawno powinno być przerobione

    BUSOMAT.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.