środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Autokary blokują się na tym skrzyżowaniu

Autokary blokują się na tym skrzyżowaniu

Skrzyżowanie ulic Kasprowicza i Nowowiejskiego nie jest przystosowane do jazdy dużych pojazdów takich jak ciężarówki i autokary. Kilka miesięcy temu przekonał się o tym kierowca tira. W tym tygodniu w podobne tarapaty wpadł kierowca autokaru. – Przydałoby się odpowiednie oznaczenie – uważa kierowca osobówki. – Nawet gdy się zablokuje, to nie ma jak stamtąd uciec, ponieważ ulice są jednokierunkowe – pisze pan Krzysztof.

Pokonanie tego skrzyżowania utrudniają zaparkowane wzdłuż samochody. – Nie ma jak skręcić. Autokar bez tylnej osi skrętnej może mieć nie lada problem – tłumaczy kierowca autobusu. – Jesteśmy przyzwyczajeni do wąskich uliczek, ale tu jest faktycznie trudno skręcić – dodaje.

Czy można usprawnić komunikację autokarów? W miastach turystycznych takich jak Świnoujście funkcjonują specjalne organizacje ruchu. Dzięki temu kierowcy autokarów wiedzę gdzie są miejsca postojowe dla ich pojazdów, a także propozycje tras, tak aby autokary wycieczkowe mogłyby bezkolizyjnie poruszać się po mieście.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

2 komentarze

  1. To skrzyżowanie już dawno powinno być przerobione

    BUSOMAT.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.