Strona główna / Lokalne / Terminal do przeładunku śruty i nasion dalej pyli

Terminal do przeładunku śruty i nasion dalej pyli

IMG_1303Co muszą wdychać mieszkańcy, którzy stoją w kolejce na prom Bielik? Jedna z naszych Czytelniczek przesłała nam zdjęcia aut parkujących przy promie na prawobrzeżu – Na dowód jak Bunge Trade dba o środowisko – napisała. Na karoserii samochodów widać osad. Kolejny Czytelnik nagrał film, na którym widać wyłądunek podczas któego, pył wydobywa się z ładowni.

Nawiązując do artykułu o stacji paliw, nie uznaję tłumaczeń, że ludzie się coraz bliżej budują. Budynek, w którym mieszkam stoi prawie sto lat, a Bunge jest młodym tworem – pisze pani Sylwia. Czym oddychają wszyscy mieszkańcy prawobrzeża i części przy promowych lewobrzeża? – zastanawia się.

Terminal przy Nabrzeżu Portowców jest jedną z największych inwestycji Grupy Bunge w tej części Europy. Spólka od 2011 roku dysponuje terminalem magazynowo ­przeładunkowym dla produktów rolnych. Jego pojemność magazynowa wynosi 50 tys. ton, a zdolność przeładunkowa szacowana jest na poziomie ok. 700 tys. ton rocznie. Jednostka specjalizuje się w przeładunkach zbóż oraz śrut nasion oleistych.

Spółka chwali się, że wdrożone systemy GMP+ 3B oraz ISO 22000:2005 pozwalają na zapewnienie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa przeładowywanych surowców.

Próbowaliśmy skontaktować się ze spółką telefonicznie. Przesłaliśmy pytania e-mailem. Po otrzymaniu odpowiedzi, przedstawimy mieszkańcom stanowisko firmy.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.