Strona główna / Pieniądze / Wydano 801 kart dla 164 rodzin wielodzietnych

Wydano 801 kart dla 164 rodzin wielodzietnych

Aktualnie  Świnoujście należy  do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny, który wszedł w życie w drugiej połowie 2014 roku. Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny.

– Planujemy również włączyć się do regionalnych programów skierowanych dla rodzin wielodzietnych i seniorów. W najbliższym czasie, będziemy przygotować we współpracy z miejskimi i prywatnymi instytucjami katalog firm i usługodawców, którzy weszliby do programu oferując zniżki na swoje usługi dla posiadaczy kart ogólnopolskich i regionalnych – informuje Robert Karelus z magistratu.

Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do czasu ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Kartę przyznaje Prezydent Miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Oferuje ona system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. W Świnoujściu do tej pory wydanych zostało 801 kart  dla 164  rodzin wielodzietnych.

Zobacz również

Świnoujscy przedsiębiorcy złożyli 273 wnioski o pomoc. Ruszyły pierwsze przelewy

Świnoujscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Do dziś 21 kwietnia do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.