niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Napad na bank. Bandyta na wolności

Napad na bank. Bandyta na wolności

Być może kamera w samochodzie któregoś z mieszkańców nagrała przestępcę. Policjanci zwracają się o pomoc w prowadzonej sprawie dotyczącej napadu na bank.

– Zapisy dodatkowych ujęć kamer mogą pomóc w szybszym ustaleniu mężczyzny, który kilka dni temu wtargnął do placówki bankowej, nożem sterroryzował pracowników i zażądał wydania pieniędzy – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Przypomnijmy, do opisywanego zdarzenia doszło w miniony czwartek 17 marca około godziny 10.30, kiedy do placówki bankowej przy ulicy Wybrzeże Władysława IV wtargnął mężczyzna, terroryzując pracowników nożem i żądając wydania pieniędzy. Zdecydowana reakcja pracowników i szybkie włączenie alarmu napadowego skutecznie odstraszyły napastnika, który pospiesznie wybiegł na zewnątrz i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Ma ono na celu ustalenie tożsamości bandyty oraz jego zatrzymanie, by w przyszłości zapobiec podobnym incydentom.

Policjanci zawracają się o pomoc do mieszkańców Świnoujścia i turystów w ustaleniu tożsamości przestępcy. Ten apel kierują głównie do kierowców samochodów, którzy posiadają w swoich pojazdach kamerki i w czwartkowe przedpołudnie, a dokładnie od godziny około 10.10 do 10.40, podróżowali ulicami Wybrzeże Władysława IV, Daszyńskiego, Marynarzy, Grunwaldzką bądź Armii Krajowej. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że sprawca prawdopodobnie mógł poruszać się tymi ulicami.

– Opisywany mężczyzna ubrany był w czarną bluzę z białym napisem Cropp, na głowie mógł mieć kaptur, jego twarz częściowo zasłaniały okulary przeciwsłoneczne, w ręku trzymał reklamówkę z napisem Deichmann – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Kierowcy, którzy posiadają z tego dnia w kamerkach samochodowych zapis sylwetki mężczyzny, jak również przechodnie bądź inne osoby, które mogą wnieść do prowadzonej sprawy istotne szczegóły, proszeni są o kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego pod numerem telefonu 91-32-67-540 lub 91-32-67-551 bądź 997. Policjanci zapewniają anonimowość.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.