Strona główna / Lokalne / Będą musieli oddać zwierzęta przemytnikowi

Będą musieli oddać zwierzęta przemytnikowi

Nie do wiary! Mężczyzna, który przemycał przez granicę koty i psy jest bezkarny. Mało tego, kilka dni temu przyszedł do świnoujskiego schroniska, aby odebrać swoją „własność”. Ten sam człowiek, który w bardzo złych warunkach próbował przemycić zwierzęta przez granicę, twierdzi, że posiada dokumenty potwierdzające, że jest on ich właścicielem. Przypomnijmy, przemytnik przetrzymywał psy i koty w koszmarnych warunkach, wychłodzone i głodne. Jechały do Skandynawii prawdopodobnie na sprzedaż.

Człowiek, który doprowadził do wychłodzenia kociąt i szczeniąt, trzymając je w takich warunkach, domaga się zwrotu swojej własności. Schronisko będzie musiało mu je wydać, bo takie jest prawo. Robi jednak wszystko, aby do tego nie dopuścić.

– Narażenie żywych szczeniąt i kociąt, ras szczególnie wrażliwych, na transport w takich warunkach, godzi w ustawę o ochronie zwierząt. Decyzja prokuratury o braku jakichkolwiek znamion przestępstwa, w tym wypadku jest dla nas niezrozumiała – tłumaczy Beata Kastrau ze stowarzyszenia Animals Przystań Świnoujście. – Brak jakichkolwiek konsekwencji prawnych da dalsze pole do działania ludziom, którzy z wszelakich nielegalnych pseudohodowli będą transportować zwierzęta w uwłaczających warunkach – dodaje.
Psiaki i kocięta mają szansę na znalezienie kochających właścicieli. Jeżeli wymiar sprawiedliwości nie zreflektuje się w porę, trafią z powrotem w ręce przemytnika.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

4 komentarze

  1. Trzeba oddać a nie znajomym tylko właścicielowi

  2. To jakaś bzdura. Co na to Urząd Celny? Rz eczy pochodzące z przemytu podlegają przepadkowi a w takich sytuacjach powinno stosować się i ten przepis, jak w kodeksie cywilnym

  3. Nazwisko tego Prokuratowa żeby wszyscy wiedzieli jaki ma stosunek do żywych istot!! Jak nie widzi w tym problemu to może sam wybierze się w podróż w takich warunkach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.