Strona główna / Lokalne / Miasto ocenia zmiany układu komunikacyjnego

Miasto ocenia zmiany układu komunikacyjnego

Największe zmiany w organizacji ruchu w ostatnich latach dotyczyły przebudowy Centralnego Układu Komunikacyjnego oraz w dzielnicy nadmorskiej spowodowane przebudową ulicy Słowackiego i przeznaczeniem jej części na deptak z możliwością przejazdu do znajdujących się tam posesji oraz autobusów miejskich.

– Naturalnym jest, że podobnie, jak przy każdej zmianie, miejscowi kierowcy potrzebują trochę czasu, aby zmienić przyzwyczajenia i przestawić się na nową organizację ruchu. Jednocześnie jednak, to przecież oni są użytkownikami dróg w mieście, dlatego wszelki uwagi, sugestie, które  w sprawie organizacji ruchu wpływają do Urzędu Miasta od kierowców, są analizowane i po potwierdzeniu ich słuszności wprowadzane w życie – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

art-miastoTak było chociażby niedawno w przypadku kierunku jazdy ulicą Batalionów Chłopskich. Na prośbę rodziców, którzy tą ulicą dowożą swoje dzieci do przedszkola czy pobliskiej szkoły, zlikwidowano zakaz wjazdu w tę ulicę z ulicy Kościuszki. Dzięki tej zmianie zmotoryzowani rodzice nie muszą już nadrabiać drogi jadąc przez ulicę Kołłątaja.

Planowane w kolejnych latach modernizacje najważniejszych dróg w mieście, po szerokich konsultacjach społecznych, wraz z innymi inwestycjami zostały zapisane w jednym z najważniejszych dokumentów związanych z rozwojem miasta, czyli Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 – 2020. Dokument ten jest dostępny na oficjalnej internetowej stronie Miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl w zakładce „dla inwestorów/dokumenty strategiczne” lub bezpośrednio pod adresem:

http://www.swinoujscie.pl/uploads/files/WSPO%202014-2020%20za%C5%82%201.pdf

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Jeden komentarz

  1. Miasto nie przyzna się do błędu.
    komuchy będą siali propagandę, że to kraina mlekiem i miodem płynąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.