Strona główna / Lokalne / Podrobiony proszek do prania wpadł w ręce celników

Podrobiony proszek do prania wpadł w ręce celników

W ostatnich dniach na Terminalu  Promowym  w  Świnoujściu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Służby Celnej udaremnili przemyt podrobionych środków piorących o wartości przekraczającej 225 tysięcy złotych.

image_galleryFunkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy udający się promem  do  Skandynawii. Wstępna kontrola nie pozwoliła stwierdzić jaki towar znajduje się w części ładunkowej, gdyż całość znajdowała się na paletach i była owinięta czarną folią. Po odpakowaniu ładunku okazało się, że towar na paletach to opakowania z proszkiem i płynem do prania oraz odplamiaczem.

Zastosowane szczelne opakowanie palet wzbudziło czujność celników i zdeterminowało dalszą szczegółową kontrolę, która poddała w wątpliwość oryginalność towarów przewożonych ciężarówką.

Jakość wykonania, podwójne kartonowe opakowania, możliwość zdjęcia opakowania z marką środka piorącego oraz dodatkowe zapakowanie chemii w plastikowe worki sugerowało, iż tak nietypowo opakowany towar może naruszać prawa własności intelektualnej. Kontakt z przedstawicielami producentów oryginalnych produktów potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy.

Ogółem zatrzymano 2568 opakowań proszku o wadze 11,5 kg każde oraz 48 opakowań trzylitrowych płynu do prania. Łączna wartość zatrzymanych produktów przekracza 225 tysięcy złotych.

Zobacz również

Turniej z okazji Dni Morza

W niedzielę 26 czerwca, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej z okazji obchodów Dni Morza. Zawodnicy …

Jeden komentarz

  1. prima aprilis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.