Strona główna / Lokalne / Podrobiony proszek do prania wpadł w ręce celników

Podrobiony proszek do prania wpadł w ręce celników

W ostatnich dniach na Terminalu  Promowym  w  Świnoujściu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Służby Celnej udaremnili przemyt podrobionych środków piorących o wartości przekraczającej 225 tysięcy złotych.

image_galleryFunkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy udający się promem  do  Skandynawii. Wstępna kontrola nie pozwoliła stwierdzić jaki towar znajduje się w części ładunkowej, gdyż całość znajdowała się na paletach i była owinięta czarną folią. Po odpakowaniu ładunku okazało się, że towar na paletach to opakowania z proszkiem i płynem do prania oraz odplamiaczem.

Zastosowane szczelne opakowanie palet wzbudziło czujność celników i zdeterminowało dalszą szczegółową kontrolę, która poddała w wątpliwość oryginalność towarów przewożonych ciężarówką.

Jakość wykonania, podwójne kartonowe opakowania, możliwość zdjęcia opakowania z marką środka piorącego oraz dodatkowe zapakowanie chemii w plastikowe worki sugerowało, iż tak nietypowo opakowany towar może naruszać prawa własności intelektualnej. Kontakt z przedstawicielami producentów oryginalnych produktów potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy.

Ogółem zatrzymano 2568 opakowań proszku o wadze 11,5 kg każde oraz 48 opakowań trzylitrowych płynu do prania. Łączna wartość zatrzymanych produktów przekracza 225 tysięcy złotych.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Jeden komentarz

  1. prima aprilis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.