Strona główna / Lokalne / [FILM] Radni przesiądą się na wózki inwalidzkie

[FILM] Radni przesiądą się na wózki inwalidzkie

Ten eksperyment może zakończyć się koniecznością przebudowy miejskiej architektury. Świnoujscy radni chcą przesiąść się na wózki inwalidzkie i sprawdzić na własnej skórze jak żyje się niepełnosprawnym w naszym mieście. Na taki pomysł wpadł radny Jarosław Włodarczyk i od razu zyskał sojuszników. Do akcji chce się przyłączyć także przewodnicząca Joanna Agatowska. Pod lupę wezmą przejścia dla pieszych i podjazdy do miejskich instytucji. Jeżeli okaże się, że potrzebna jest pilna przebudowa, zwrócą się z takim wnioskiem do prezydenta miasta.

– Ludzie poruszający się na nogach nie zwracają uwagi na bariery architektoniczne, które mogą uprzykrzać życie niepełnosprawnym. Postanowiliśmy to sprawdzić i jeżeli będzie taka potrzeba – poprawić – mówi Joanna Agatowska, przewodnicząca rady.

Jeszcze przed eksperymentem wiadomo, że w wielu instytucjach użyteczności publicznej, osobie niepełnosprawnej trudno poruszać się bez asysty. Tak jest chociażby w budynku poczty głównej, budynku magistratu przy ul. Wyspiańskiego, budynku policji. Jeśli znacie miejsca w których niepełnosprawni mają problem z poruszaniem się – koniecznie napiszcie w komentarzu.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

8 komentarzy

 1. prima aprilis

 2. Laboratorium (chyba, że jest jakiś podjazd o którym nie wiem).

 3. bardzo dobry pomysł

  • Użytkownik podjazdów

   Proponuję przetestować podjazdy w parku Chopina ale koniecznie przy udziale publicznym- wcześniej proszę podać datę i godzinę.

 4. Bezmyślna, głupawa zabawa. Pod tytułem „spójrzcie jaki jestem wrażliwy”. Wystarczy przecież poprosić o spotkanie kilka niepełnosprawnych osób, dla których świat różnorakich w tym architektonicznych barier jest życiem. I są, prawdopodobnie wbrew swojej woli, „ekspertami” w tych dziedzinach. Pomysł tych kilku radnych w swojej bezmyślności jest wyjątkowo obrzydliwy.

  • A oglądał Pan/Pani film? Jarosław Włodarczyk dokładnie tłumaczy kto go poprosił o takie spotkanie. Jeśli taki eksperyment ma zakończyć się czymś pozytywnym i z korzyścią dla niepełnosprawnych, to jestem jak najbardziej za!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.