Strona główna / Lokalne / Policja odpowiada na zarzuty radnego Nowickiego

Policja odpowiada na zarzuty radnego Nowickiego

Podczas ostatniej sesji radny Sławomir Nowicki domagał się zapewnienia większego bezpieczeństwa w prawobrzeżnych dzielnicach Świnoujścia. Jako przykład podał, że w trakcie przekazywania służby, prawobrzeże pozostaje całkowicie bez policyjnych patroli przynajmniej na dwie godziny. Policja stanowczo odpiera – to nieprawda.

Służba policjantów po stronie prawobrzeżnej części miasta odbywa się w trzech zmianach, tj. od godz. 6.00 do 14.00, od 14.00 do 22.00 i od godz. 22.00 do 6.00. Ciągłość służby w tej części miasta trwa całodobowo, wymiana patrolu następuje po przybyciu na miejsce kolejnego patrolu. Na prawobrzeżu nie występuje więc sytuacja braku policjantów z powodu zmian patroli – zapewnia st. asp. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Według radnego, kradzieże nasilają się pomiędzy godziną 18 a 20. – Na prawobrzeżu nie ma wówczas policyjnych patroli. Komendant powiedział, że przy tym stanie personalnym, nie jest w stanie tego inaczej zorganizować. My się czujemy niebezpiecznie – podkreślał na sesji.

Zobacz również

Marynarka Wojenna: akcja transport niewybuchów odwołana

Jak informuje Marynarka Wojenna, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, jutrzejsza (niedziela) akcji podjęcia, transportu i …

Jeden komentarz

  1. Sołtys Kodrombia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.