Strona główna / Lokalne / Policja odpowiada na zarzuty radnego Nowickiego

Policja odpowiada na zarzuty radnego Nowickiego

Podczas ostatniej sesji radny Sławomir Nowicki domagał się zapewnienia większego bezpieczeństwa w prawobrzeżnych dzielnicach Świnoujścia. Jako przykład podał, że w trakcie przekazywania służby, prawobrzeże pozostaje całkowicie bez policyjnych patroli przynajmniej na dwie godziny. Policja stanowczo odpiera – to nieprawda.

Służba policjantów po stronie prawobrzeżnej części miasta odbywa się w trzech zmianach, tj. od godz. 6.00 do 14.00, od 14.00 do 22.00 i od godz. 22.00 do 6.00. Ciągłość służby w tej części miasta trwa całodobowo, wymiana patrolu następuje po przybyciu na miejsce kolejnego patrolu. Na prawobrzeżu nie występuje więc sytuacja braku policjantów z powodu zmian patroli – zapewnia st. asp. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Według radnego, kradzieże nasilają się pomiędzy godziną 18 a 20. – Na prawobrzeżu nie ma wówczas policyjnych patroli. Komendant powiedział, że przy tym stanie personalnym, nie jest w stanie tego inaczej zorganizować. My się czujemy niebezpiecznie – podkreślał na sesji.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Jeden komentarz

  1. Sołtys Kodrombia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.