Strona główna / Lokalne / Mianowania w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Mianowania w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W poniedziałek, 4 kwietnia, w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się zbiórka, podczas której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

Mianowanie na wyższe stopnie wojskowe otrzymali: kpt. mar Sławomir Bylicki, kpt. mar. Piotr Mazurek oraz kpt. mar. Michał Otremba. Wszyscy trzej zostali mianowani na stopień komandora podporucznika – pierwszy stopień w korpusie oficerów starszych.

Komandor podporucznik Sławomir Bylicki urodził się w Koszalinie. Do służby wojskowej wstąpił w 1998 roku, gdy rozpoczął studia na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W uczelni tej ukończył studia inżynierskie a następnie uzupełniające magisterskie i w 2004 roku wyznaczony został na pierwsze stanowisko służbowe, jako dowódca działu ORP „Bukowo” w 12. Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu. W 2007 roku objął stanowisko głównego inżyniera – dowódcy działu okrętu grupowego na okręcie ORP „Jamno”. W dowództwie 8.FOW służy od 2012 roku. Pełnił obowiązki na stanowiskach specjalisty metrologa oraz specjalisty w wydziale planowania logistycznego. Wraz z dzisiejszym mianowaniem wyznaczony został na stanowisko starszego oficera flagowego.

Komandor podporucznik Piotr Mazurek pochodzi z Lublina. Z Marynarką Wojenną związał się w 1998 roku rozpoczynając studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ich ukończeniu w 2003 roku rozpoczął służbę jako dowódca działu artylerii i broni podwodnej na okręcie transportowo-minowym. Po dwóch latach służby został zastępcą dowódcy okrętu, a w 2009 oku dowódcą okrętu ORP „Lublin”. W dowództwie 8.FOW służy od lipca 2015 roku, kiedy objął obowiązki oficera sekcji planowania wydziału operacyjnego. Dziś wraz z mianowaniem wyznaczony został na stanowisko szefa tej sekcji.

Komandor podporucznik Michał Otremba urodził się w Brodnicy. Służbę wojskową w Marynarce Wojennej rozpoczął w 2001 roku, kiedy podjął studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej. Po ich ukończeniu w 2006 oku rozpoczął zawodową służbę wojskową w 2. Dywizjonie Okrętów Transportowo-Minowych w Świnoujściu. W 2008 roku objął obowiązki zastępcy dowódcy okrętu ORP „Gniezno”, a następnie zastępcy dowódcy okrętu ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” na czas służby w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO. W dowództwie 8.FOW służy od 2011 roku. Dotychczas pełnił obowiązki na stanowisku oficera flagowego. Dziś razem z awansem wyznaczony został na stanowisko specjalisty w Wydziale Planowania i Analiz.

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.