Strona główna / Lokalne / W niedzielę zawyją syreny

W niedzielę zawyją syreny

W najbliższą niedzielę przypada 76. Rocznica Zbrodni Katyńskiej i 6. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Poniżej zamieszczamy szczegółowy pogram obchodów obu rocznic.

W związku z prośbą Wojewody Zachodniopomorskiego, 10 kwietnia 2016 r. o godzinie 8.41 na terenie miasta, na minutę, uruchomione zostaną syreny alarmowe. W ten sposób wyrażona zostanie pamięć i uhonorowane zostaną Ofiary Katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Jednocześnie, dla podkreślenia tego historycznego wydarzenia, wojewoda zwraca się również z prośbą o wstrzymanie o godzinie 8.41 ruchu ulicznego i uczczenie minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy oraz wywieszenie na budynkach administracji publicznej flag państwowych.

PLAN UROCZYSTOŚCI

Niedziela 10 kwietnia 2016 r.

– Godz. 10.00 – Msza Św. w Kościele Chrystusa Króla z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, 8 FOW i KPW, delegacji organizacji, związków, stowarzyszeń i młodzieży, w tym harcerzy.

– Godz. 11.00 – przejazd na Cmentarz Komunalny przy ul. Karsiborskiej (możliwość transportu delegacji i pocztów sztandarowych podstawionym autobusem – przystanek na Placu Kościelnym)

– Godz. 11.30 – Uroczystości przy Kamiennej Tablicy upamiętniającej „KATYŃ 1940” – Cmentarz Komunalny ul. Karsiborska

– Zakończenie uroczystości

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

4 komentarze

 1. Uważam, że jest to całkiem zacna inicjatywa w słusznym celu.
  Te dwie jemioły z 13:52 i 18:22 zaraz pobiegną z płaczem do Brukseli na skargę.

  • Do najmądrzejszych to ty nie należysz. Ja bardzo dobrze pamiętam czasy, kiedy cały naród, zmuszano do świętowania 1 maja! Przymus się skończył i co Naród świętuje nadal? Podobnie będzie z tym wydarzeniem. Narzucanie obchodów czegokolwiek jest po prostu nieskuteczne. Śmieszne jest to także, że tylko nasz wojewoda wyskoczył przed resztę kraju- to po pierwsze; po drugie- przeczytaj pismo wojewody, ale ze zrozumieniem. Wykorzystał swoje kompetencje, do wyznaczenia terminu testowania syren alarmowych, nie mógł ogłosić żadnego święta, nie ma takich kompetencji(!). Przy okazji prosi władze samorządowe o działania dodatkowe, typu wstrzymanie ruchu. Jak oni to chcą uzasadnić? Stajemy, bo sześć lat temu nasza przysłowiowa bylejakość, doprowadziła do katastrofy lotniczej, toż to powód do wstydu a nie świętowania.
   Przy okazji, jak chcesz obchodzić jakąś rocznicę, proszę bardzo, ale nie narzucaj tego innym.

   PS.
   Młodsi mieszkańcy powinni teraz zrozumieć, jak łatwo było wprowadzać w Polsce socjalizm. Wystarczy popatrzeć na prezentowaną obecnie służalczość samorządowców wobec rządzących. Wtedy mieli za sobą jeszcze armię Radziecką, jakby co. Dziś wystarczą tylko usłużni idioci, lub liczący na jakieś „ochłapy”.

 2. Gwarantuję, że o godz. 08:41 będę przez minutę wył, i dodatkowo na ten czas wstrzymuję całkowicie ruch w przedpokoju!

 3. Kretyństwo z tymi syrenami. Pislandia pieprzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.