Strona główna / Lokalne / Niemiecka policja podkupuje polskich policjantów
Foto: Robert Ignaciuk

Niemiecka policja podkupuje polskich policjantów

Praca w niemieckiej policji jest atrakcyjniejsza finansowo niż w polskiej. Warunkiem jest biegła znajomość języka niemieckiego. Obywatelstwo niemieckie nie jest wymagane. Jedna ze świnoujskich policjantek odeszła do pracy w Niemczech – informuje szczecińska Gazeta Wyborcza.

Policja z Meklemburgii zaproponowała pracę Polakom na lepszych warunkach finansowych. Skuszeni lepszymi zarobkami policjanci odeszli oficjalnie na emeryturę (po 15 latach pracy) i zatrudnili się w Niemczech. Patrolują ulice w niemieckich radiowozach i mundurach.

Aby zostać niemieckim policjantem, najpierw trzeba przejść test ze znajomości języka. Później test sprawnościowy i z wiedzy ogólnej. Szkolenie trwa 3 lata. W jego ramach „nowy” policjant uczy się kryminalistyki, historii, samoobrony i jazdy radiowozem.

Podczas szkolenia dostaje się 1050 euro miesięcznie. Początkujący policjant zarabia ok 1600 euro. Zarobki wzrastają jeżeli pełni się służbę nocną, podczas weekendów i wakacji. Przeciętne wynagrodzenie policjanta w Niemczech to 3531 euro. Policjant z 3-letnim doświadczeniem zawodowym dostaje 2500 euro, a jeśli pracuje dłużej niż 9 lat wówczas zarabia 4115 euro.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

2 komentarze

  1. AutonomiaPodlasia

    Wolny rynek prawie ;D

  2. A w Świnoujście pracują za talerz zupy bez wkładki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.