Strona główna / Lokalne / [FILM] Chcą pozbyć się dzików. W jaki sposób?

[FILM] Chcą pozbyć się dzików. W jaki sposób?

12980808_651338168375109_263498235_oWe współpracy z kołem łowieckim, miasto Świnoujście wykorzystywało i wykorzystuje różne sposoby wyprowadzenia dzików poza tereny zamieszkane przez ludzi. Wykładana jest karma, która powoduje u dzików zgagę, a tym samym odstrasza je do powrotu w miejsce, gdzie ją znalazły. Wysypywane są specjalne ścieżki z przysmaków dzików, które mają je wyprowadzić z terenów zurbanizowanych do lasu.

– Przeprowadzono także akcję odłowu tych zwierząt i wywiezienia ich daleko poza granice miasta. Od kilku lat każdy mieszkaniec może również za darmo otrzymać w urzędzie miasta specjalny płyn odstraszający dziki, którym spryskuje się tereny zielone wokół domów czy ogrodów działkowych – informuje Robert Karelus z magistratu.

Natomiast odstrzałem na terenach administracyjnych miasta, będących obwodem łowieckim,  zajmuje się Koło Łowieckie „Dzik”.  Akcje takie odbywają się zgodnie z rocznym planem łowieckim zatwierdzonym przez Nadleśnictwo Międzyzdroje.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Jeden komentarz

  1. Wydmy w ŚWINOUJŚCIU to miejsce życia wielu gatunków ptaków, dzików, saren, lisów, zajęcy, zaskrońców, gniewosza, jeży. Może nie najwspanialszy pomysł ze sprzedażą całego tego pasa zieleni na działki inwestycyjne. Nie zapominajmy o przyrodzie. Te istoty tam żyją dłużej niż my ludzie, to jest ich dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.