Strona główna / Lokalne / [FILM] Chcą pozbyć się dzików. W jaki sposób?

[FILM] Chcą pozbyć się dzików. W jaki sposób?

12980808_651338168375109_263498235_oWe współpracy z kołem łowieckim, miasto Świnoujście wykorzystywało i wykorzystuje różne sposoby wyprowadzenia dzików poza tereny zamieszkane przez ludzi. Wykładana jest karma, która powoduje u dzików zgagę, a tym samym odstrasza je do powrotu w miejsce, gdzie ją znalazły. Wysypywane są specjalne ścieżki z przysmaków dzików, które mają je wyprowadzić z terenów zurbanizowanych do lasu.

– Przeprowadzono także akcję odłowu tych zwierząt i wywiezienia ich daleko poza granice miasta. Od kilku lat każdy mieszkaniec może również za darmo otrzymać w urzędzie miasta specjalny płyn odstraszający dziki, którym spryskuje się tereny zielone wokół domów czy ogrodów działkowych – informuje Robert Karelus z magistratu.

Natomiast odstrzałem na terenach administracyjnych miasta, będących obwodem łowieckim,  zajmuje się Koło Łowieckie „Dzik”.  Akcje takie odbywają się zgodnie z rocznym planem łowieckim zatwierdzonym przez Nadleśnictwo Międzyzdroje.

Zobacz również

Świnoujście ma swoich własnych ambasadorów. Poznajcie miasto oczami Pauliny i Tomka Torresów

Finaliści programu TVN Power Couple w wakacje nie próżnują – para podróżników zaangażowała się w …

Jeden komentarz

  1. Wydmy w ŚWINOUJŚCIU to miejsce życia wielu gatunków ptaków, dzików, saren, lisów, zajęcy, zaskrońców, gniewosza, jeży. Może nie najwspanialszy pomysł ze sprzedażą całego tego pasa zieleni na działki inwestycyjne. Nie zapominajmy o przyrodzie. Te istoty tam żyją dłużej niż my ludzie, to jest ich dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.