sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / [FILM] Tajemnica wody cieknącej z górki przy ul. Matejki rozwiązana

[FILM] Tajemnica wody cieknącej z górki przy ul. Matejki rozwiązana

Jak informują nas mieszkańcy miasta, na górce przy ul. Matejki jest prawdopodobnie studnia wody. Od kilku dni cieśninie jest tak duże, że woda znalazła ujście z zabetonowanego zbiornika. Źródło jest tak wielkie, że woda wylewa się na chodnik i ulicę.

12970702_650241871818072_1407538267_oNa szczycie wzniesienia przy ul. Matejki od lat sześćdziesiątych jest studnia wody dla uzdrowiska. W przeszłości zdarzały się podobne sytuacje. Jak wspominają najstarsi mieszkańcy, zanim powstał chodnik woda wylewała się wprost na brukowaną ulicę nanosząc sporo piasku.

Zobacz również

Wydłużono kadencję samorządowców

Sejm przegłosował ustawę o przedłużeniu kadencji władz samorządowych do 30 kwietnia 2024 roku. Decyzję podjęto …

4 komentarze

  1. tupolewa trzeba wyswiecic w tej wodzie

  2. Lidia Matusiewicz

    Przez kilkanascie lat chodzilam tam na spacer z psem ( albo z psami – bywalo ze mialam dwa) i czesto wydzialam brunatne wycieki na polance za klasztorem. Tak wiec nie jest to zaden „Nowy problem”.

  3. W latach 60-tych studnia była otwarta, wtedy poziom wody się zmieniał też, ale nigdy nie wylewała się na zewnątrz. Wiem co mówię, bo się na tych polankach wychowałem, niejedną bitwę tam stoczyliśmy, a to z ul. Mazowiecką, to z ul. Grottgera, nawet samopały były w użyciu, fajne czasy. Nikt do niej nie wpadł, dopiero jak dla bezpieczeństwa ją zamknięto i zabetonowano, zaczęła się przelewać. Może więc wystarczy zmienić zamknięcie na takie z wentylacją. Pamiętam że w środku były stalowe pręty, po których można było dość głęboko zejść. Tuż obok, w kierunku ścieżki za klasztorem, nieco niżej był malutki kościół katolicki (pierwszy w Świnoujściu), w latach 60-tych pozostały po nim fragmenty murów do wysokości ok. 1,50 metra i posadzka z białych i kremowych kafelków. Jeszcze dzisiaj jak się ruszy ziemię można resztki odsłonić.

  4. To jest cudowne źródełko życia, w tej wodzie dzieci Chrystusa bawiły się w 1930 roku i wszystkie uzdrowiały i otrzymały zbawienie od wszelkich chorób. Ludzie to trzeba uszanować, to cudowne źródełko i zacząć handel tą wodą. Mochery do roboty zawsze można do emerytury dorobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.