Strona główna / Lokalne / [FILM] Tajemnica wody cieknącej z górki przy ul. Matejki rozwiązana

[FILM] Tajemnica wody cieknącej z górki przy ul. Matejki rozwiązana

Jak informują nas mieszkańcy miasta, na górce przy ul. Matejki jest prawdopodobnie studnia wody. Od kilku dni cieśninie jest tak duże, że woda znalazła ujście z zabetonowanego zbiornika. Źródło jest tak wielkie, że woda wylewa się na chodnik i ulicę.

12970702_650241871818072_1407538267_oNa szczycie wzniesienia przy ul. Matejki od lat sześćdziesiątych jest studnia wody dla uzdrowiska. W przeszłości zdarzały się podobne sytuacje. Jak wspominają najstarsi mieszkańcy, zanim powstał chodnik woda wylewała się wprost na brukowaną ulicę nanosząc sporo piasku.

Zobacz również

Kiedy kierowcy pojadą tunelem pod Świną? Bukmacherzy nie mają dobrych wiadomości

Tunel, który ma połączyć wyspy Uznam i Wolin zgodnie z planem miał zostać otwarty we …

4 komentarze

  1. tupolewa trzeba wyswiecic w tej wodzie

  2. Lidia Matusiewicz

    Przez kilkanascie lat chodzilam tam na spacer z psem ( albo z psami – bywalo ze mialam dwa) i czesto wydzialam brunatne wycieki na polance za klasztorem. Tak wiec nie jest to zaden “Nowy problem”.

  3. W latach 60-tych studnia była otwarta, wtedy poziom wody się zmieniał też, ale nigdy nie wylewała się na zewnątrz. Wiem co mówię, bo się na tych polankach wychowałem, niejedną bitwę tam stoczyliśmy, a to z ul. Mazowiecką, to z ul. Grottgera, nawet samopały były w użyciu, fajne czasy. Nikt do niej nie wpadł, dopiero jak dla bezpieczeństwa ją zamknięto i zabetonowano, zaczęła się przelewać. Może więc wystarczy zmienić zamknięcie na takie z wentylacją. Pamiętam że w środku były stalowe pręty, po których można było dość głęboko zejść. Tuż obok, w kierunku ścieżki za klasztorem, nieco niżej był malutki kościół katolicki (pierwszy w Świnoujściu), w latach 60-tych pozostały po nim fragmenty murów do wysokości ok. 1,50 metra i posadzka z białych i kremowych kafelków. Jeszcze dzisiaj jak się ruszy ziemię można resztki odsłonić.

  4. To jest cudowne źródełko życia, w tej wodzie dzieci Chrystusa bawiły się w 1930 roku i wszystkie uzdrowiały i otrzymały zbawienie od wszelkich chorób. Ludzie to trzeba uszanować, to cudowne źródełko i zacząć handel tą wodą. Mochery do roboty zawsze można do emerytury dorobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.