Strona główna / Lokalne / [FILM] Nie będzie promenady bliżej morza

[FILM] Nie będzie promenady bliżej morza

Dalsza rozbudowa kładki na wydmie została wstrzymana z uwagi na brak zgody na kontynuowanie tej inwestycji przez  Regionalną  Dyrekcję Ochrony Środowiska. Miasto zatem przygotowuje się do zagospodarowania istniejącej promenady, chociaż jest ona oddalona od morza i za kilka lat będzie zostanie oddzielona zabudowaniami. – Czy to ma sens? – pytają mieszkańcy. Ideą promenady jest spacerowanie i podziwianie z niej nadmorskiego widoku.

Zadanie nowego zagospodarowania promenady wraz z powstaniem Forum Kurortu jest wpisane do Wieloletnich Strategicznych Programów Operacyjnych Miasta Świnoujście przewidzianych do realizacji do 2020 roku. Wśród terenów publicznych mają być również te położone  między wydmami, a obecną promenadą.

– Same wydmy należą do Skarbu Państwa,  a w ich imieniu administruje nimi Urząd Morski w Szczecinie. Miasto nie ma prawa w nie ingerować, co dotyczy również znajdującej się na nich zieleni, która przed sezonem jest przystrzygana – informuje Robert Karelus z magistratu.

Rozbudowa promenady dotyczy również jej wschodniej strony. Robią to wykonawcy Baltic Park Molo oraz inwestorzy na kolejnych, położonych na wschód terenach. W realizowanych przez nich projektach jest kontynuacja tego typu miejsc spacerowych. Miasto natomiast przygotowuje się do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej i przebudowę wejścia na plażę na końcu tej ulicy, a w dalszej kolejności także budowę chodnika.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

2 komentarze

  1. Tu chyba chodzi tylko o to aby mieszkańcy tych apartamentowców mieli wyłączność na oglądanie morza a nie jacyś turyści spacerujący im pod oknami jakąś kładką .

  2. Kładki nie można przedłużyć, ale wylać tysiące ton betonu jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.