Strona główna / Lokalne / [FILM] Nie będzie promenady bliżej morza

[FILM] Nie będzie promenady bliżej morza

Dalsza rozbudowa kładki na wydmie została wstrzymana z uwagi na brak zgody na kontynuowanie tej inwestycji przez  Regionalną  Dyrekcję Ochrony Środowiska. Miasto zatem przygotowuje się do zagospodarowania istniejącej promenady, chociaż jest ona oddalona od morza i za kilka lat będzie zostanie oddzielona zabudowaniami. – Czy to ma sens? – pytają mieszkańcy. Ideą promenady jest spacerowanie i podziwianie z niej nadmorskiego widoku.

Zadanie nowego zagospodarowania promenady wraz z powstaniem Forum Kurortu jest wpisane do Wieloletnich Strategicznych Programów Operacyjnych Miasta Świnoujście przewidzianych do realizacji do 2020 roku. Wśród terenów publicznych mają być również te położone  między wydmami, a obecną promenadą.

– Same wydmy należą do Skarbu Państwa,  a w ich imieniu administruje nimi Urząd Morski w Szczecinie. Miasto nie ma prawa w nie ingerować, co dotyczy również znajdującej się na nich zieleni, która przed sezonem jest przystrzygana – informuje Robert Karelus z magistratu.

Rozbudowa promenady dotyczy również jej wschodniej strony. Robią to wykonawcy Baltic Park Molo oraz inwestorzy na kolejnych, położonych na wschód terenach. W realizowanych przez nich projektach jest kontynuacja tego typu miejsc spacerowych. Miasto natomiast przygotowuje się do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej i przebudowę wejścia na plażę na końcu tej ulicy, a w dalszej kolejności także budowę chodnika.

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

2 komentarze

  1. Tu chyba chodzi tylko o to aby mieszkańcy tych apartamentowców mieli wyłączność na oglądanie morza a nie jacyś turyści spacerujący im pod oknami jakąś kładką .

  2. Kładki nie można przedłużyć, ale wylać tysiące ton betonu jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.