Strona główna / Lokalne / VIII Harcerski Bieg Terenowy „HA-BE-TA” w Międzyzdrojach

VIII Harcerski Bieg Terenowy „HA-BE-TA” w Międzyzdrojach

W dniu 16 kwietnia 2016 r. przy pięknej pogodzie w Międzyzdrojach rozegrała się VIII edycja Harcerskiego Biegu Terenowego „HA-BE-TA”. Organizatorem turnieju byli harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej „Orlęta” im. Orląt Lwowskich. Gra odbywała się na terenie Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego znajdującej się przy ul. Gryfa Pomorskiego 78A.

Na starcie zameldowało się aż 10 patroli. Były to harcerskie patrole z Międzyzdrojów i Świnoujścia, a także patrole szkolne z Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach.
Uczestnicy na Harcerskim Biegu Terenowym musieli pokonać odcinek 150 m. Do zadań należało: rozstawienie i złożenie małego namiotu, rozpakowanie i spakowanie dużego plecaka turystycznego, pokonanie zasieków, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanej rowerzystce i przetransportowanie jej na noszach, strzelenie z wiatrówki oraz nadanie zaszyfrowanej wiadomości alfabetem Morse’a przy pomocy chorągiewek.
Patrole pokonując trasę miały za zadanie uzyskać jak najlepszy czas. Na podium znalazły się następujące patrole uzyskując najlepsze wyniki:

1. miejsce – patrol „Wiewiórki” z 19 DHSG ze Świnoujścia (czas-11:44 min.)

2. miejsce – patrol „D.S.S.Q.K.W.A” z 19 DHSG ze Świnoujścia (czas-15:18 min.)

3. miejsce – patrol „ Wściekłe psy” z Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach (czas-15:43 min.)

Pozostali zajęli niezłe miejsca.

Na zakończenie VIII Harcerskiego Biegu Terenowego „Ha-Be-Ta” nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych dla zwycięzców, a potem wszyscy zadowoleni powrócili do domów.

Harcerski Bieg Terenowy został wsparty organizacyjnie, finansowo, a także pod względem udostępnienie terenu przez: Gminę Międzyzdroje, Stację Morską Uniwersytetu Szczecińskiego i Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Zapraszamy za rok!

Czuwaj!

pwd. Tomasz Rychłowski

34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich

fot. Łukasz Woźniak, Marek Niewiarowski

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.