Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Jeszcze większa flaga niż przed rokiem zawiśnie na latarni morskiej!

[ZDJĘCIA] Jeszcze większa flaga niż przed rokiem zawiśnie na latarni morskiej!

Do jej uszycia zużyto 336 metrów bieżących materiału, waży 40 kilogramów, aby ją złożyć trzeba było wykorzystać salę gimnastyczną. Powstawała w pracowni krawieckiej przy ul. Konstytucji 3 maja w Świnoujściu. Na latarni morskiej zawieszą ją alpiniści. 2 maja będzie można ją zobaczyć z najodleglejszego zakątka miasta.

Uszytą flagę przywieziono we wtorek do sali gimnastycznej przy ul. Witosa. W składaniu pomagał sam dyrektor Bogusław Mędrek martwiąc się, że może się nie zmieścić.

  • Jest argument, aby postarać się wybudować większą salę gimnastyczną. Flaga zmieściła się „na styk” – śmiał się dyrektor.

Święto Flagi na Latarni Morskiej będzie w tym roku obchodzone po raz trzeci . Każdego roku szyta jest coraz większa flaga narodowa. 2 maja flaga zostanie wciągnięta na latarnię morską przy dźwiękach hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. Z tej okazji zostanie uruchomiony specjalny autobus, który zabierze pasażerów spod promu Bielik o godz. 11. Dla mieszkańców i turystów przygotowany zostanie poczęstunek i ognisko. Kurs powrotny o godz. 14.15. Organizatorami imprezy są: Świnoujska Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Jeden komentarz

  1. NIC NOWEGO W TEMACIE FLAGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.