Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Jeszcze większa flaga niż przed rokiem zawiśnie na latarni morskiej!

[ZDJĘCIA] Jeszcze większa flaga niż przed rokiem zawiśnie na latarni morskiej!

Do jej uszycia zużyto 336 metrów bieżących materiału, waży 40 kilogramów, aby ją złożyć trzeba było wykorzystać salę gimnastyczną. Powstawała w pracowni krawieckiej przy ul. Konstytucji 3 maja w Świnoujściu. Na latarni morskiej zawieszą ją alpiniści. 2 maja będzie można ją zobaczyć z najodleglejszego zakątka miasta.

Uszytą flagę przywieziono we wtorek do sali gimnastycznej przy ul. Witosa. W składaniu pomagał sam dyrektor Bogusław Mędrek martwiąc się, że może się nie zmieścić.

  • Jest argument, aby postarać się wybudować większą salę gimnastyczną. Flaga zmieściła się „na styk” – śmiał się dyrektor.

Święto Flagi na Latarni Morskiej będzie w tym roku obchodzone po raz trzeci . Każdego roku szyta jest coraz większa flaga narodowa. 2 maja flaga zostanie wciągnięta na latarnię morską przy dźwiękach hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. Z tej okazji zostanie uruchomiony specjalny autobus, który zabierze pasażerów spod promu Bielik o godz. 11. Dla mieszkańców i turystów przygotowany zostanie poczęstunek i ognisko. Kurs powrotny o godz. 14.15. Organizatorami imprezy są: Świnoujska Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Jeden komentarz

  1. NIC NOWEGO W TEMACIE FLAGA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.