niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Policjanci uratowali zaczadzonego mężczyznę

Policjanci uratowali zaczadzonego mężczyznę

Półprzytomny leżał na podłodze i nie mógł oddychać. Policjanci niezwłocznie wzięli na swoje barki zaczadzonego w wyniku pożaru mieszkania mężczyznę i znieśli po schodach z szóstego piętra na parter. 57-latek trafił pod opiekę lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zgłoszenie o wydobywającym się z jednego z mieszkań wieżowca przy ulicy Grunwaldzkiej dymie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał wczoraj około godziny 18.30, kierując niezwłocznie we wskazane miejsce patrol.

Na miejscu pożaru pojawili się także strażacy, którzy rozpoczęli akcję ratowniczą.

– W tym czasie interweniujący policjanci wbiegli po schodach na szóste piętro, skąd wydobywał się ogień i dym. Na klatce było silne zadymienie, utrudniające oddychanie i widoczność. W korytarzu klatki schodowej, tuż przy drzwiach mieszkania policjanci znaleźli leżącego mężczyznę – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Obecny w pobliżu sąsiad przyznał, że zdołał wyciągnąć go z palącego się mieszkania. Półprzytomnego, z objawami zaczadzenia mężczyznę policjanci szybko wzięli na swoje barki i znieśli po schodach na parter. W tym czasie windy nie pracowały, gdyż dopływ energii elektrycznej został w bloku odcięty.

57-latek trafił pod opiekę lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.