poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / [FILM] Nauczyciele już wiedza jak poradzić sobie z terrorystami

[FILM] Nauczyciele już wiedza jak poradzić sobie z terrorystami

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu odbyło się szkolenie antyterrorystyczne dla dyrektorów, pedagogów i nauczycieli placówek oświatowych prowadzone przez policyjnych specjalistów.

– Tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki. W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

2016.04.27_szkolenie antyterrorystyczne_2Szkolenie prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu st. asp. Beata Olszewska oraz st. asp. Dawid Woźnicki. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak postępować w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, które potencjalnie mogą wystąpić na terenie placówek oświatowych. Prowadzący szkolenie policjanci przybliżyli procedury postępowania w chwili zagrożenia, przekazali informacje o tym, jakie dane należy przekazać służbom ratunkowym podczas informowania ich o wtargnięciu napastnika do placówki, a także jak postępować w sytuacji kiedy zostajemy zakładnikami podczas ataku terrorystycznego.

– W trakcie szkolenia wykorzystano film, który dotyczył wtargnięcia do szkoły mężczyzny z bronią palną. Prezentacja zawierała podstawowe zasady postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, ewakuacji, udzielania pomocy. W filmie omówiono konkretne przypadki terrorystycznych ataków, które miały miejsce na świecie, podparte relacjami świadków z miejsca zdarzenia – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Uczestnicy szkolenia podkreślali, że żyjemy w trudnych czasach i warto rozmawiać, szkolić się w związku z możliwością wystąpienia potencjalnych zagrożeń.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.