Strona główna / Lokalne / [FILM] Wypadek na budowie hotelu!

[FILM] Wypadek na budowie hotelu!

Największa dostępna w Świnoujściu drabina uczestniczyła w akcji ewakuacji poszkodowanego budowlańca. Do zdarzenia doszło podczas prac budowlanych przy ulicy Uzdrowiskowej. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, a strażacy sprawdzali jedynie swoją wiedzę i doskonalili umiejętności.

Kilka minut po godzinie 9 na plac budowy podjechały czerwone wozy straży pożarnej. Wszystko wyglądało bardzo realnie. W naszej redakcji rozdzwoniły się telefony z informacją o wypadku.

Jest drabina. Strażacy zakładają uprzęże, rozkładają specjalną deskę. Przyjeżdżajcie szybko – mówiła pospiesznie do słuchawki nasza Czytelniczka.

Na szczęście to były tylko zaplanowane ćwiczenia. Strażacy dzięki uprzejmości firmy Zdrojowa Invest wykorzystali najwyższy budynek w Świnoujściu do ćwiczeń.

Zamiast siedzieć w remizie, mundurowi nieustannie trenują. Niedawno doskonalili się ze swoimi kolegami z Wojskowej Straży Pożarnej. Wcześniej ćwiczyli na zbiornikach w gazoporcie.

Zawód strażaka to duża odpowiedzialność. Aby zawsze być gotowym do niesienia pomocy i robić to profesjonalnie, muszą nieustannie nabywać wprawy. Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego wykonywane są w jednostkach co jakiś czas.

 

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.