Strona główna / Lokalne / Te inwestycje dostaną środki z UE

Te inwestycje dostaną środki z UE

Opublikowano listę inwestycji, które otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych przyznawanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Listę zatwierdził zarząd województwa. Są na niej cztery ze Świnoujścia. Wśród nich – budowa obwodnicy łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z droga nr 93.

Świnoujście ze środków unijnych zamierza zrewitalizować powojskowe tereny i stworzyć centrum usług Mulnik. Miasto planuje udostępnić ponad kilkudziesięciohektarowy teren wokół Basenu Mulnik  średnim, małym i mikro przedsiębiorcom, jako tereny inwestycyjne. Teren będzie oczyszczony, wylesiony, z nowymi publicznymi drogami dojazdowymi i siecią wodno-kanalizacyjną. W sumie koszt inwestycji szacowany jest na około  32 mln złotych, z czego 24 mln złotych z unijnej dotacji w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego.

Kolejną inwestycją jest budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego. Szacowany koszt inwestycji to 8,5 mln złotych, w tym prawie 5,2 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych.

Jedną z większych inwestycji będzie budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo-promowo-autobusowego. Zgodnie z celami i zadaniami  ujętymi w Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 -2020 oraz Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku miasto chce w obszarze ulic Dworcowej i Barlickiego zlokalizować nowoczesny węzeł przesiadkowy kolejowo-promowo- autobusowy, z potencjalną lokalizacją w tym miejscu parkingu na 150-200 miejsc.

Ostatnią inwestycją jaka znalazła się na liście z unijnym wsparciem jest budowa obwodnicy wschodniej łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93.

Zobacz również

Są nowi dyrektorzy w świnoujskich szkołach

Renata Brudnik została nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I. Zespołu Szkolno …

Jeden komentarz

  1. Ręce precz od Mulnika komuchy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.