Strona główna / Lokalne / Te inwestycje dostaną środki z UE

Te inwestycje dostaną środki z UE

Opublikowano listę inwestycji, które otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych przyznawanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Listę zatwierdził zarząd województwa. Są na niej cztery ze Świnoujścia. Wśród nich – budowa obwodnicy łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z droga nr 93.

Świnoujście ze środków unijnych zamierza zrewitalizować powojskowe tereny i stworzyć centrum usług Mulnik. Miasto planuje udostępnić ponad kilkudziesięciohektarowy teren wokół Basenu Mulnik  średnim, małym i mikro przedsiębiorcom, jako tereny inwestycyjne. Teren będzie oczyszczony, wylesiony, z nowymi publicznymi drogami dojazdowymi i siecią wodno-kanalizacyjną. W sumie koszt inwestycji szacowany jest na około  32 mln złotych, z czego 24 mln złotych z unijnej dotacji w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego.

Kolejną inwestycją jest budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego. Szacowany koszt inwestycji to 8,5 mln złotych, w tym prawie 5,2 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych.

Jedną z większych inwestycji będzie budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo-promowo-autobusowego. Zgodnie z celami i zadaniami  ujętymi w Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 -2020 oraz Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku miasto chce w obszarze ulic Dworcowej i Barlickiego zlokalizować nowoczesny węzeł przesiadkowy kolejowo-promowo- autobusowy, z potencjalną lokalizacją w tym miejscu parkingu na 150-200 miejsc.

Ostatnią inwestycją jaka znalazła się na liście z unijnym wsparciem jest budowa obwodnicy wschodniej łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Jeden komentarz

  1. Ręce precz od Mulnika komuchy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.