Strona główna / Lokalne / Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W najbliższą sobotę (14.05), o godz. 15, w Miejskim Domu Kultury Filia nr 3 w Karsiborze, odbędzie się piknik i przegląd zespołów występujących pod egidą MDK w Świnoujściu. Wszystko w ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Również MDK jest beneficjentem programów rozwojowych Unii Europejskiej.

Usytuowanie Karsibora na wyspie o tej samej nazwie, z jej bogatą florą, fauną i zabytkami, stwarza warunki do rozwoju turystyki i rekreacji na tym terenie. Żeby uatrakcyjnić wypoczynek w Karsiborze, powstał plac rekreacyjno-biwakowy przy Filii Miejskiego Domu Kultury, ul. 1-go Maja 40 w Świnoujściu.

Nasz plac oferuje pełne zaplecze sanitarne (prysznice, umywalnie, toalety, ciepła woda), jak najlepsze warunki do pełnego wypoczynku, nieco luzu i rodzinną atmosferę. Mogą się tu odbywać plenery malarskie i rzeźbiarskie, warsztaty wikliniarskie, edukacyjne warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej, imprezy integracyjne. Może tu również być baza do aktywnej turystyki. Pieszej – dla miłośników ornitofauny do Rezerwatu Karsiborska Kępa prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, gdzie znajduje się również ścieżka dydaktyczna z wieżą widokową. Do jazdy szlakiem rowerowym lub do spływów kajakowych szlakiem „44 wysp” na jeziorze Wicko Wielkie. Do zwiedzania zabytków (kościoła gotyckiego z XV wieku, chaty krytej strzechą z XVIII wieku, zabytkowego cmentarza ewangelickiego, pozostałości z II wojny światowej dla niemieckich łodzi podwodnych – u-botów i pomnika lotników RAF-u.

To również doskonałe miejsce dla okolicznych szkół i przedszkoli oraz dla amatorskich i profesjonalnych zespołów artystycznych, bo właśnie z myślą o nich, na Placu powstała mała scena plenerowa.

Na terenie Placu można korzystać z grilowędzarni, rozpalić ognisko, dla najmłodszych proponujemy tablicę do pisania, ściankę wspinaczkową i przeplotnię. Obiekt jest ogrodzony. Ta inicjatywa jest otwarta nie tylko na młodych ludzi, ale na osoby w każdym przedziale wiekowym, jest świetnym miejscem do wypoczynku i spędzenia urlopu dla wszystkich, bez względu na wiek i upodobania. Aktywny wypoczynek gwarantowany.

Realizacja inwestycji była możliwa m. in. dzięki dotacji przyznanej przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Operacyjnego PO RYBY na lata 2007-2013”. Całkowita wartość projektu wyniosła 437 231,73 zł zaś kwota dofinansowania to 291 196,35 zł.

O tym czy podobne projekty maja sens, można się przekonać na własne oczy. Zapraszamy na turystów i mieszkańców Świnoujścia na ognisko i grilla, z dala od zgiełku i szumu miejskiego, w magicznym miejscu na Wyspie Karsibór. Dojazd do Karsiborza autobusem linii nr 5 Komunikacji Miejskiej.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.