Strona główna / Lokalne / Brązowy medal Mistrzostw Polski siatkarzy Maratonu Świnoujście

Brązowy medal Mistrzostw Polski siatkarzy Maratonu Świnoujście

W dniach 4-8 maja odbywały się w Człuchowie Finały Mistrzostw Polski Kadetów ( Kategoria do 17 lat) w piłce siatkowej, w których brali udział siatkarze Maraton-LNG Świnoujście. Jak obiecali tak zrobili, a mianowicie po niesamowitym Turnieju świnoujscy siatkarze wywalczyli 3 miejsce w Polsce i mogli się cieszyć ze zdobycia brązowych medali. Oczywiście obiecanki to jedno, a sposób w jaki wywalczyli te, aż brązowe medale wprawił wielu obserwatorów, Trenerów i kibiców w osłupienie. Ale od początku zaczynając, to znaleźliśmy w wyśmienitym gronie 8 najlepszych zespołów w Polsce, z takimi potentatami siatkówki jak: Jastrzębski Węgiel- Mistrz Polski, Resovia Rzeszów- Wicemistrz Polski, Chemik Bydgoszcz- IV miejsce, Trefl Gdańsk- V miejsce, Metro Warszawa- VI miejsce, Wifama Łódź- VII miejsce i Skra Bełchatów- VIII miejsce. Nim świnoujscy siatkarze pojechali na Turniej Finałowy ciężko pracowali w ostatnim okresie czasu, najpierw na obiektach ZSO Świnoujście, następnie wzięli udział w Turnieju w Świeciu, który wygrali. By ostatnie dni spędzić na szlifowaniu formy już w gościnnym Człuchowie. Trener Dobek Krzysztof stwierdził już po Finale, że tak ciężka praca i wyrzeczenia chłopców opłaciły się, (wiele osób w tym samym czasie czerpało z wolnego weekendu- nie My! My zasuwaliśmy i wylewaliśmy wiele kropli potu, aby zrobić niespodziankę i to się Nam udało). Przebieg Turnieju był bardzo zaskakujący i sytuacje zespołów zmieniały się jak w kalejdoskopie… W pierwszym dniu Turnieju dość niespodziewanie przegraliśmy gładko 0:3 z Chemikiem Bydgoszcz (w 1/4 Finale wygraliśmy 3:1). Mecz Świnoujścianom zupełnie nie wyszedł i trzeba było bardzo mocno popracować nad głowami chłopaków żeby podnieśli się następnego dnia w meczu ze Skrą Bełchatów.
Mecz, który rozgrywaliśmy w drugi dzień, to był mecz typu, kto przegrywa ten nie liczy się już w walce o medale i chłopacy zagrali niesamowicie, wygrywając 3:0. Warto wspomnieć, że w drugim secie przegrywaliśmy już 20:24 i stała się rzecz niesamowita! Wygraliśmy tego seta 26:24 i był to zdecydowanie przełomowy moment Turnieju dla Nas, po którym wiedzieliśmy, że możemy wiele namieszać.

W trzecim dniu Finału spotkaliśmy się z utytułowaną drużyną Metro Warszawa. Tutaj sprawa była jasna- kto wygrywa ten jest w 4-ce i ma dwie szans aby zdobyć medal. Zawodnicy Maratonu słabo weszli w mecz przegrywając 1 seta do 17-tu ale już w kolejnych partiach odnaleźli Swój rytm gry i znokautowali rywali ze stolicy w setach do 11-tu i 12-tu, czwarta partia to gra punkt za punkt i wygrana do 22. W tym momencie mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa 3:1 i zbierać siły na mecz z Resovią Rzeszów. Niestety w tym spotkaniu ulegliśmy faworyzowanej Resovii 1:3 i w niedzielę graliśmy mecz o wszystko, o marzenia, o brązowy medal. I tutaj chytry plan, który Trenerzy- Dobek K. i Kulikowski A. obmyślali przez pół nocy wypalił. A mianowicie zaryzykowaliśmy i zmieniliśmy ustawienie wyjściowego składu. Kruka M. przestawiliśmy na środek( zdobył 14 punktów), a młodzika Nowakowskiego M. ustawiliśmy na przyjęciu (aby poprawić przyjęcie zagrywki- w tym elemencie Michał miał 70 procent). To wypaliło i po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy 3:1. Po meczu nie było końca radości zawodników, Trenerów i licznie wspierających Nas kibiców, którym należą się też szczególne podziękowania za wspieranie zespołu Maratonu Świnoujście. Trener Dobek K.podsumowując wielki sukces zawodników Maratonu Świnoujście zaznaczył, że jest to suma pracy wielu osób, przede wszystkim siatkarzy ale też całego środowiska siatkarskiego, rodziców, Trenera Janaszewskego K., Koordynatora Gogola Z.,Kierownika Kosika J., czy też Dyrekcji ZSO Świnoujście, wychowawców Internatu i wielu innych osób… Dodał też, że ma nadzieję iż nie zaprzepaścimy tak spektakularnego sukcesu jakim jest 3 miejsce w Polsce i będziemy jeszcze bardziej wspierani przez Władze Miasta Świnoujście,(bo lecimy na oparach finansowych-mówiąc kolokwialnie). Potrzeby Klubu Maraton i SMS-u są dużo większe, a sukcesy, które od lat odnosimy potrzebują wsparcia finansowego (które mamy). Ale żeby się jeszcze bardziej rozwijać musimy grać na najwyższym poziomie, jeździć na wiele Turniejów Ogólnopolskich i Międzynarodowych, ogrywać chłopaków w II i III Lidze i nie może Nam na to zabraknąć wsparcia.

Skład brązowych medalistów Mistrzostw Polski Kadetów: Bilski Tomasz-kapitan, Skrobot Kacper, Kruk Miłosz, Bąk Szymon, Szmigiel Mateusz, Forgacz Konad, Belchnerowski Bartosz- I libero, Jałoszyński Hubert- II libero, Nowakowski Michał, Faryński Dawid, Salej Paweł, Majewski Maciej, Strokosz Jędrzej, Płażalski Wojciech, Szmul Maksymilian i I Trener- Dobek Krzysztof, II Trener- Kulikowski Artur.

Tekst K.Dobek/Fot.Maraton

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.