Strona główna / Lokalne / Terminal kontenerowy: Mieszkańcy nie chcą stracić plaży

Terminal kontenerowy: Mieszkańcy nie chcą stracić plaży

Mieszkańcy Warszowa w sprawie terminalu kontenerowego mówią jednym głosem. W środę na zaproszenie Zarządu Osiedla Warszów kilkudziesięciu mieszkańców prawobrzeża spotkało się w sali Miejskiego Domu Kultury, aby wspólnie wypracować stanowisko w sprawie budowy na prawobrzeżu terminala kontenerowego.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Podczas pierwszej z nich zarząd przedstawił mieszkańcom dotychczasowe działania, jakie zostały podjęte w ciągu ostatnich kilku tygodni. Mowa tu m.in. o przygotowywaniu oficjalnego otwarcia boiska wraz z festynem oraz turniejem piłkarskim, podjętych działaniach w sprawie utworzenia komisariatu policji na prawobrzeżu, czy chociażby o powstaniu miejsc parkingowych dla taksówek w centrum Warszowa.

Następnie przystąpiono do głównego punktu spotkania – rozmowy na temat powstania na prawobrzeżu głębokowodnego terminala kontenerowego.

– Po przedstawieniu przez nas planów ZMPSiŚ dotyczących budowy terminala kontenerowego na wschód od obecnego portu zewnętrznego na sali zapanowała burzliwa atmosfera. Niemalże cała sala była przeciwna zabieraniu plaży i lokalizowania kolejnej wielkiej inwestycji przemysłowej w tej części miasta – informuje Rada Osiedla na swoim Facebooku.

Mieszkańcy oraz właściciele obiektów noclegowych z prawobrzeża nie mogli sobie wyobrazić, że plaża będzie, ale 2 kilometry dalej (wg. informacji podanej przez Ministra Marka Gróbraczyka).

Biorąc pod uwagę zdanie mieszkańców, jako jednostka pomocnicza miasta wystąpimy do prezydenta z wnioskiem o zwołanie konsultacji społecznych. Zgodnie z ostatnią uchwałą w sprawie określania zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami mogą one nastąpić po wystąpieniu z wnioskiem co najmniej 400 mieszkańców.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

15 komentarzy

 1. Dlatego radni SLD znikną z Rady Miasta……..będzie więcej miejsca dla radnych PIS

 2. jak ci się ni podoba to weź i się wyprowadź na Syberię tam jest dużo drzew, bardzo zdrowy klimat i jest przede wszystkim demokracja jakiej tutaj nie zaznasz. Jest nas mieszkańców Świnoujścia więcej i niestety na wczasowiczach nie zarobisz bobku z Warszowa ! Rada przeprowadź się na Uznam !

  • Dlaczego cwaniaczku nie byłeś na tym spotkaniu i tego nie powiedziałeś. Ale w necie to prężysz muskuły.

 3. Klub Radnych SLD jako pierwszy krytycznie wypowiedział się o pomyśle budowy terminalu i zabierania kolejnych kilometrów plaży. Nie pozwolimy na dalsze bezmyślne zabieranie terenów pod inwestycje które rzekomo mają przynieść nam dobrobyt.

  • I dlatego radni SLD nie będą już radnymi w kolejnej kadencji. Nie pozwolimy na to aby bezmyślnie pozbywać się dobrych inwestycji w naszym mieście.

   • Lepiej się połóż i wyśpij bo chyba nie dosypiasz (4:58), albo uważaj bo na nocnej zmianie walisz w służbowego kompa, jeszcze naganę dostaniesz :):):)
    Aby w ogóle mówić o dalszych inwestycjach portowych należy najpierw przystąpić do rozwiązywania problemów komunikacyjnych (tj. droga S3, tunel oraz węzeł przesiadkowy na Warszowie). Bez tego każda nowa inwestycja spowoduje totalny zator na drodze do Świnoujścia. A terminal sam w sobie oznacza wycięcie kolejnych hektarów lasu, zablokowanie plaży, hałas itd. Tak więc ostrożnie z tą radością z „dobrych inwestycji”. Dlatego stanowisko radnych SLD jest w porządku.

 4. dajcie tylko zgode a na plaze to bedziecie chodzic ale do lubiewa

 5. Drodzy mieszkańcy Warszowa, przeczytajcie sobie artykuł o fabryce Opla w Gliwicach jak powstała fabryka średni dochód wynosił 720zl na miesiąc teraz wynosi 4430zl. Wiele gmin w Polsce bardzo by chciało mieć taki terminal niestety nie mają morza ( dało by się pokroić za taką możliwość ) . Terminal Kontenerowy to jest szansa jak trafienie szóstki w Totto, dla was i dla waszych dzieci.
  Turyści niestety dla was, nie żyją tylko na plażach potrzebują jeszcze gdzie zjeść potańczyć , coś wypić itp. , a was co ? NIC ! Maja piasek jeść ?

  • @szansek Daj spokój człowieku, takie bajki tu nie przejdą. Płacą ci za takie teksty?

   • niestety nie płacą ja jestem po prostu inteligentnym człowiekiem i wiem co jest dobre dla Naszego miasta w przeciwieństwie do ciebie. Dzięki takim jak ty musimy kupować drogo wszystkie towary i do pracy zapierniczać do angoli, bo tam coś jest np. port w Felixtown 37 suwnic kontenerowy w jednym rzędzie stoi. Z nimi się liczą, a nas w dupie mają bo są tacy jak ty co nigdzie nie byli nic nie widzieli i własne frustracje wypisują na portalach internetowych, Co ty Kononowicz jesteś twoje miasto to Białystok ?

    • Weźcie ten terninal sobie zbudujcie na lewobrzezu! Albo w ognicy- koniec z rozbudowa przemysłu, my mieszkancy nic z tego nie mamy!!

  • Jasne co za buddy. W porcie chłopaki ryją za grosze a jeszcze planują do roboty Ukraińców ściągać. Przestań mydlić oczy, tu głupich nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.