czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / [FOTO] Największa taka gra miejska. Dzieci miały frajdę!

[FOTO] Największa taka gra miejska. Dzieci miały frajdę!

Ponad 200 uczniów z 16 klas oraz spora grupa nauczycieli i wspierających rodziców wzięli udział w rajdzie przygodowym zorganizowanym przez harcerzy z 19. Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej „Zlotki” im. Bohaterów KOP.

Rajd wystartował przy bramie do zrewitalizowanej części Parku Zdrojowego, obok ronda Róży Wiatrów. Dzieciaki ze szkoły nr 6 i ich nauczyciele, po otrzymaniu mapek określali miejsce znajdowania się, zapoznawali się z parkowym regulaminem, śpiewali jedną zwrotkę piosenki – najbardziej popularna była piosenka o mamie, po czym ruszali dalej według mapki.

Harcerze tym razem na trasie rajdu przygotowali dzielnym uczniom cztery punkty kontrolne, na których należało: ułożyć wielkie drewniane puzzle, posortować odpadki, wykazać się celnością w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego do tarczy oraz w rzucie do celu, aż wreszcie pokonać tor sprawnościowy. Ostatnią atrakcją było oczywiście pieczenie kiełbasek na ognisku. Zabawa była świetna, a i emocji na torze sprawnościowym nie zabrakło. Niestety w tym roku pogoda nie rozpieszczała, choć na szczęście udało się uniknąć deszczu. Miło nam było oglądać radosne buzie dzieciaków a słowa podziękowania nauczycieli były potwierdzeniem udanej zabawy. Do zobaczenia za rok.

hm. Marek Niewiarowski

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.