Strona główna / Lokalne / [FOTO] Największa taka gra miejska. Dzieci miały frajdę!

[FOTO] Największa taka gra miejska. Dzieci miały frajdę!

Ponad 200 uczniów z 16 klas oraz spora grupa nauczycieli i wspierających rodziców wzięli udział w rajdzie przygodowym zorganizowanym przez harcerzy z 19. Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej „Zlotki” im. Bohaterów KOP.

Rajd wystartował przy bramie do zrewitalizowanej części Parku Zdrojowego, obok ronda Róży Wiatrów. Dzieciaki ze szkoły nr 6 i ich nauczyciele, po otrzymaniu mapek określali miejsce znajdowania się, zapoznawali się z parkowym regulaminem, śpiewali jedną zwrotkę piosenki – najbardziej popularna była piosenka o mamie, po czym ruszali dalej według mapki.

Harcerze tym razem na trasie rajdu przygotowali dzielnym uczniom cztery punkty kontrolne, na których należało: ułożyć wielkie drewniane puzzle, posortować odpadki, wykazać się celnością w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego do tarczy oraz w rzucie do celu, aż wreszcie pokonać tor sprawnościowy. Ostatnią atrakcją było oczywiście pieczenie kiełbasek na ognisku. Zabawa była świetna, a i emocji na torze sprawnościowym nie zabrakło. Niestety w tym roku pogoda nie rozpieszczała, choć na szczęście udało się uniknąć deszczu. Miło nam było oglądać radosne buzie dzieciaków a słowa podziękowania nauczycieli były potwierdzeniem udanej zabawy. Do zobaczenia za rok.

hm. Marek Niewiarowski

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.