Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Hybrydowy jamnik wyjechał na ulice miasta

[ZDJĘCIA] Hybrydowy jamnik wyjechał na ulice miasta

Od czwartkowego poranka po ulicach Świnoujścia pasażerów rozwozi hybrydowy autobus Solaris. To kolejny pojazd testowany przez Komunikację Autobusową. Przypomnijmy, że spółka planuje zakup floty nowoczesnych i ekologicznych autobusów. Od roku producenci pojazdów przysyłają na testy swoje sztandarowe produkty. Kierowcy świnoujskiej spółki mogą ocenić ich funkcjonalność. Wynik może mieć wpływ na ostateczny wybór autobusów.

Graficznym symbolem autobusów Solaris jest zielony jamnik. Poszczególne wersje napędowe posiadają symbole różniące się szczegółami. Na modelach hybrydowych jamnik posiada dwa zachodzące na siebie serca symbolizujące podwójny układ napędowy.

– Autobusy miejskie hybrydowe to zupełnie nowa jakość w trosce o środowisko naturalne,ich poziom emisji spalin jest dużo mniejszy niż dopuszczony normą emisji spalin EURO 6.Konstrukcja nadwozia jest wykonana z lekkich materiałów i komponentów, co daje doskonały kompromis pomiędzy wytrzymałością i ciężarem. – informuje Andrzej Sieczka pełniący obowiązki prezesa spółki Komunikacja Autobusowa.

Wynikiem jest nie tylko nadzwyczajna trwałość i odporność na korozję – zaoszczędzone i zredukowane kilogramy masy własnej autobusu to także oszczędność paliwa. Technologia hybrydowa przyczynia się do zmniejszenia odczuwalnego poziomu hałasu – zarówno dla pasażerów, jak i w środowisku miejskim. Na zmniejszenie do minimum poziomu hałasu mają wpływ takie czynniki jak brak pracy silnika na biegu jałowym po zatrzymaniu, ciche ruszanie na silniku elektrycznym i elektryczny napęd podzespołów autobusu. Autobus testowy w dniu dzisiejszym i jutrzejszym t.j. 19.05.2016r. i 20.05.2016r. w godzinach 06.00 – 21.00 wg aktualnego rozkładu jazdy będzie obsługiwał pasażerów na liniach miejskich nr 2,6,A,B.Natomiast w sobotę t.j. 21.05.2016r. nowoczesny autobus miejski będzie obsługiwał podróżujących na linii nr 10 do Międzyzdrojów w godzinach od 06.00 do 21.00 oczywiście wg aktualnie obowiązujących rozkładów jazdy.

Zobacz również

Są nowi dyrektorzy w świnoujskich szkołach

Renata Brudnik została nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I. Zespołu Szkolno …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.