Strona główna / Lokalne / Radni Grupy Morskiej chcą zwiększenia wynagrodzenia pracowników oświaty

Radni Grupy Morskiej chcą zwiększenia wynagrodzenia pracowników oświaty

Placówki oświatowe Świnoujścia liczą 268 etatów pracowników obsługi i administracji. Kwestię minimalnego poziomu wynagrodzenia tych osób reguluje rozporządzenie Rady Ministrów, ale już do jednostek samorządu terytorialnego należy decyzja w sprawie zwiększenia uposażenia ponad poziom ustawowy.

Składowe płacy pracowników obsługi i administracji świnoujskich placówek oświatowych, to wynagrodzenie zasadnicze, premia uznaniowa i wysługa lat. Oscyluje ona na poziomie minimum socjalnego, czyli wynosi około 1400 zł netto i nie została podwyższona od 2012 r. Podwyżki wymagają także wynagrodzenia pracowników administracji.

W związku z tym Klub Radnych Grupa Morska – Cała Naprzód postanowił zwrócić się podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Świnoujście do Prezydenta Janusza Żmurkiewicza z wnioskiem o podwyżki płac dla tej grupy pracowników samorządowych. Równocześnie radni i członkowie Grupy Morskiej rozpoczęli zabiegi o poparcie społeczne poprzez zbieranie podpisów w tej sprawie.

Alicja Bohdziewicz, Sławomir Nowicki i Sebastian Olszar będą zachęcać także radnych SLD, PO i PiS do poparcia ich inicjatywy.

Zobacz również

Frekwencja wyborcza w Świnoujściu o godz. 17.00 – 47,59 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza podała najnowsze dane o frekwencji. O godzinie 17.00 wyniosła w Świnoujściu 47,59 …

Jeden komentarz

  1. NAUCZYCIEL CZY WOŹNY MA DOSTAĆ PODWYŻKĘ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.