Strona główna / Lokalne / Radni Grupy Morskiej chcą zwiększenia wynagrodzenia pracowników oświaty

Radni Grupy Morskiej chcą zwiększenia wynagrodzenia pracowników oświaty

Placówki oświatowe Świnoujścia liczą 268 etatów pracowników obsługi i administracji. Kwestię minimalnego poziomu wynagrodzenia tych osób reguluje rozporządzenie Rady Ministrów, ale już do jednostek samorządu terytorialnego należy decyzja w sprawie zwiększenia uposażenia ponad poziom ustawowy.

Składowe płacy pracowników obsługi i administracji świnoujskich placówek oświatowych, to wynagrodzenie zasadnicze, premia uznaniowa i wysługa lat. Oscyluje ona na poziomie minimum socjalnego, czyli wynosi około 1400 zł netto i nie została podwyższona od 2012 r. Podwyżki wymagają także wynagrodzenia pracowników administracji.

W związku z tym Klub Radnych Grupa Morska – Cała Naprzód postanowił zwrócić się podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Świnoujście do Prezydenta Janusza Żmurkiewicza z wnioskiem o podwyżki płac dla tej grupy pracowników samorządowych. Równocześnie radni i członkowie Grupy Morskiej rozpoczęli zabiegi o poparcie społeczne poprzez zbieranie podpisów w tej sprawie.

Alicja Bohdziewicz, Sławomir Nowicki i Sebastian Olszar będą zachęcać także radnych SLD, PO i PiS do poparcia ich inicjatywy.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Jeden komentarz

  1. NAUCZYCIEL CZY WOŹNY MA DOSTAĆ PODWYŻKĘ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.