Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Policjanci spełnili marzenie niepełnosprawnego 25-latka

[ZDJĘCIA] Policjanci spełnili marzenie niepełnosprawnego 25-latka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu spełnili marzenia Stefana. Niepełnosprawny 25-latek spotkał się z funkcjonariuszami, z bliska przyjrzał się ich pracy, a przede wszystkim ubrał policyjny mundur. To był niezapomniany dzień dla mężczyzny oraz dla policjantów.

Stefan Korkuś ma 25 lat i jest niepełnosprawny ruchowo. Porusza się o kulach, ale dzięki zrozumieniu i wsparciu bliskich zmaga się z trudną codziennością. Jego marzeniem było zostać policjantem. Mężczyzna bardzo chciał spotkać się z funkcjonariuszami i z bliska przyjrzeć się ich pracy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu postanowili spełnić marzenia mężczyzny. Wczoraj niepełnosprawny 25-latek odwiedził stróży prawa. Niecodziennego gościa przywitał komendant jednostki mł. insp. Andrzej Zakrzewski. Stefan przymierzył policyjny mundur oraz czapkę i do końca spotkania nie rozstawał się z nimi.

Stróże prawa, z którymi spotkał się mężczyzna opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Gość z dużym zainteresowaniem wysłuchał opowieści technika kryminalistyki prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych pozostawionych przez sprawcę na miejscu popełnienia przestępstwa. 25-latek otrzymał na pamiątkę odbicie swoich linii papilarnych.

Stefan odwiedził też policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, gdzie z uwagą wysłuchał ciekawych informacji o specyfice ich służby. Dużą radość sprawiło gościowi obecność na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Młody mężczyzna miał możliwość obejrzenia z bliska broni służbowej, kajdanek, przyjrzenia się wyposażeniu i urządzeniom wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Kolejnym spełnionym marzeniem chłopca było powieszenie na szyi odznaki policyjnej.

Okazało się, że największą frajdą dla niepełnosprawnego 25-latka była możliwość zajęcia miejsca w oznakowanym radiowozie, krótka przejażdżka nim wspólnie z policjantami oraz komunikacja z dyżurnym przez radiostację.

Na pamiątkę spotkania policjanci obdarowali Stefcia kilkoma gadżetami, w tym m.in. podarowali mu policyjną czapkę i kamizelkę, odblaski oraz pamiątkowy ryngraf.

To był niezapomniany dzień dla niepełnosprawnego mężczyzny, ale także dla policjantów.

Życzymy Stefciowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć kilka z nich.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

Jeden komentarz

  1. ten jego błysk w oku jest tak prawdziwy!
    cudownie patrzeć na czyjeś szczęście.
    Dziękuję Policjantom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.