Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Policjanci spełnili marzenie niepełnosprawnego 25-latka

[ZDJĘCIA] Policjanci spełnili marzenie niepełnosprawnego 25-latka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu spełnili marzenia Stefana. Niepełnosprawny 25-latek spotkał się z funkcjonariuszami, z bliska przyjrzał się ich pracy, a przede wszystkim ubrał policyjny mundur. To był niezapomniany dzień dla mężczyzny oraz dla policjantów.

Stefan Korkuś ma 25 lat i jest niepełnosprawny ruchowo. Porusza się o kulach, ale dzięki zrozumieniu i wsparciu bliskich zmaga się z trudną codziennością. Jego marzeniem było zostać policjantem. Mężczyzna bardzo chciał spotkać się z funkcjonariuszami i z bliska przyjrzeć się ich pracy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu postanowili spełnić marzenia mężczyzny. Wczoraj niepełnosprawny 25-latek odwiedził stróży prawa. Niecodziennego gościa przywitał komendant jednostki mł. insp. Andrzej Zakrzewski. Stefan przymierzył policyjny mundur oraz czapkę i do końca spotkania nie rozstawał się z nimi.

Stróże prawa, z którymi spotkał się mężczyzna opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Gość z dużym zainteresowaniem wysłuchał opowieści technika kryminalistyki prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych pozostawionych przez sprawcę na miejscu popełnienia przestępstwa. 25-latek otrzymał na pamiątkę odbicie swoich linii papilarnych.

Stefan odwiedził też policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, gdzie z uwagą wysłuchał ciekawych informacji o specyfice ich służby. Dużą radość sprawiło gościowi obecność na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Młody mężczyzna miał możliwość obejrzenia z bliska broni służbowej, kajdanek, przyjrzenia się wyposażeniu i urządzeniom wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Kolejnym spełnionym marzeniem chłopca było powieszenie na szyi odznaki policyjnej.

Okazało się, że największą frajdą dla niepełnosprawnego 25-latka była możliwość zajęcia miejsca w oznakowanym radiowozie, krótka przejażdżka nim wspólnie z policjantami oraz komunikacja z dyżurnym przez radiostację.

Na pamiątkę spotkania policjanci obdarowali Stefcia kilkoma gadżetami, w tym m.in. podarowali mu policyjną czapkę i kamizelkę, odblaski oraz pamiątkowy ryngraf.

To był niezapomniany dzień dla niepełnosprawnego mężczyzny, ale także dla policjantów.

Życzymy Stefciowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć kilka z nich.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. ten jego błysk w oku jest tak prawdziwy!
    cudownie patrzeć na czyjeś szczęście.
    Dziękuję Policjantom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.