poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Mają dosyć wędzarni w centrum miasta

Mają dosyć wędzarni w centrum miasta

Jako pierwsi informowaliśmy przed rokiem o sprzeciwie mieszkańców budynku przy ulicy Wojska Polskiego. Wędzarnia działająca na parterze nieruchomości utrudnia im funkcjonowanie. W mieszkaniach śmierdzi wędzonym mięsem. Winą za cieknącą w podpiwniczeniu wodę również obarczają wędzarnię.

Mimo że nadzór budowlany wydał rok temu postanowienie o zamknięciu wędzarni, która działa w bloku, to właściciel go nie przestrzega i zakład wciąż działa. Według mieszkańców, kominy wędzarni biegną przez mieszkania lokatorów i zostały wybudowane niezgodnie z projektem. A to tylko jedno z bardzo licznych zastrzeżeń jakie mają do firmy posiadającej swoje wędzarnie w Szczecinie, Koszalinie i Świnoujściu.

Sprawa stanęła na ostrzu noża. Mieszkańcy poprosili świnoujskich radnych o sprawdzenie legalności funkcjonowania zakładu. Radny Sebastian Olszar z Grupy Morskiej Cała Naprzód zażądał odpowiedzi na swoją interpelację na piśmie. Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świnoujściu Józef Chmielewski pokrętnie tłumaczył się dlaczego zakład wciąż funkcjonuje. Do sprawy wrócimy wkrótce.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

4 komentarze

  1. To wszystko to prawda.Ktoś musiał niedopełnic obowiązków.W tej klatce śmierdzi non stop.Zapach czuc już przed sklepem.Mieszkancy ośiedla muszą to wdychac i sa bezdarni.

  2. I co z tego, czy byliście pierwsi czy 15 w przekazaniu tej informacji? Co się od tego czasu zmieniło? Jakie i kto podjął decyzje w tej sprawie? POWTARZAM, NIE SZYBKOŚĆ A SKUTECZNOŚĆ SIĘ LICZY! HOŁK!

  3. Wlać beton do komina, a drzwi zabetonować.

  4. Kominy wybudowane niezgodnie z projektem, to jakim cudem budynek został oddany? Ktoś niedopełnił obowiązków. Zgodę na prowadzenie działalności też dostali? Kto ją wydał i co się zmienilo, że raptem działalność nielegalną? Kontrole w funkcjonującej wędzarni preprowadzone przez różne instytucje nie wykazały uchybień. Legalne było i się skończyło? Cud nad świną? A autor artykułu równie kompetentnie – na temat o którym pisze nie wie nic. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.