Strona główna / Lokalne / Mają dosyć wędzarni w centrum miasta

Mają dosyć wędzarni w centrum miasta

Jako pierwsi informowaliśmy przed rokiem o sprzeciwie mieszkańców budynku przy ulicy Wojska Polskiego. Wędzarnia działająca na parterze nieruchomości utrudnia im funkcjonowanie. W mieszkaniach śmierdzi wędzonym mięsem. Winą za cieknącą w podpiwniczeniu wodę również obarczają wędzarnię.

Mimo że nadzór budowlany wydał rok temu postanowienie o zamknięciu wędzarni, która działa w bloku, to właściciel go nie przestrzega i zakład wciąż działa. Według mieszkańców, kominy wędzarni biegną przez mieszkania lokatorów i zostały wybudowane niezgodnie z projektem. A to tylko jedno z bardzo licznych zastrzeżeń jakie mają do firmy posiadającej swoje wędzarnie w Szczecinie, Koszalinie i Świnoujściu.

Sprawa stanęła na ostrzu noża. Mieszkańcy poprosili świnoujskich radnych o sprawdzenie legalności funkcjonowania zakładu. Radny Sebastian Olszar z Grupy Morskiej Cała Naprzód zażądał odpowiedzi na swoją interpelację na piśmie. Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świnoujściu Józef Chmielewski pokrętnie tłumaczył się dlaczego zakład wciąż funkcjonuje. Do sprawy wrócimy wkrótce.

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

4 komentarze

  1. To wszystko to prawda.Ktoś musiał niedopełnic obowiązków.W tej klatce śmierdzi non stop.Zapach czuc już przed sklepem.Mieszkancy ośiedla muszą to wdychac i sa bezdarni.

  2. I co z tego, czy byliście pierwsi czy 15 w przekazaniu tej informacji? Co się od tego czasu zmieniło? Jakie i kto podjął decyzje w tej sprawie? POWTARZAM, NIE SZYBKOŚĆ A SKUTECZNOŚĆ SIĘ LICZY! HOŁK!

  3. Wlać beton do komina, a drzwi zabetonować.

  4. Kominy wybudowane niezgodnie z projektem, to jakim cudem budynek został oddany? Ktoś niedopełnił obowiązków. Zgodę na prowadzenie działalności też dostali? Kto ją wydał i co się zmienilo, że raptem działalność nielegalną? Kontrole w funkcjonującej wędzarni preprowadzone przez różne instytucje nie wykazały uchybień. Legalne było i się skończyło? Cud nad świną? A autor artykułu równie kompetentnie – na temat o którym pisze nie wie nic. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.