Strona główna / Lokalne / Nasi nurkowie szkolili się w superhełmach

Nasi nurkowie szkolili się w superhełmach

Dzięki temu hełmowi nurkowie mogą pływać w wodach zanieczyszczonych chemicznie i biologicznie. W dniach 9-24 maja nurkowie-minerzy i nurkowie inżynierii 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyli w zgrupowaniu kondycyjnym. Odbywało się ono w Mrągowie nad jeziorem Czos.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Oddział Ratownictwa Inspektoratu Marynarki Wojennej DGRSZ. Tego typu zgrupowania organizowane są dla nurków-minerów i nurków inżynierii Marynarki Wojennej w dwóch cyklach – letnim i zimowym. Są one niezbędnym elementem szkolenia. Pozwalają na doskonalenie i podtrzymywanie na wysokim poziomie umiejętności nurkowych oraz zwiększają odporność organizmów nurków na niekorzystny wpływ warunków zewnętrznych podczas nurkowania.

W trakcie szkolenia doskonalono techniki realizacji działań podwodnych z wykorzystaniem aparatów o obiegu półzamkniętym t. CRABE oraz nowego wyposażenia – konsoli nurka EOD Artemis. Do pac podwodnych wykorzystywano także narzędzia hydrauliczne i przewodowy sprzęt nurkowy (hełmy Kirby Morgan 37) oraz pojazdy podwodne.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.