Strona główna / Lokalne / Nasi nurkowie szkolili się w superhełmach

Nasi nurkowie szkolili się w superhełmach

Dzięki temu hełmowi nurkowie mogą pływać w wodach zanieczyszczonych chemicznie i biologicznie. W dniach 9-24 maja nurkowie-minerzy i nurkowie inżynierii 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyli w zgrupowaniu kondycyjnym. Odbywało się ono w Mrągowie nad jeziorem Czos.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Oddział Ratownictwa Inspektoratu Marynarki Wojennej DGRSZ. Tego typu zgrupowania organizowane są dla nurków-minerów i nurków inżynierii Marynarki Wojennej w dwóch cyklach – letnim i zimowym. Są one niezbędnym elementem szkolenia. Pozwalają na doskonalenie i podtrzymywanie na wysokim poziomie umiejętności nurkowych oraz zwiększają odporność organizmów nurków na niekorzystny wpływ warunków zewnętrznych podczas nurkowania.

W trakcie szkolenia doskonalono techniki realizacji działań podwodnych z wykorzystaniem aparatów o obiegu półzamkniętym t. CRABE oraz nowego wyposażenia – konsoli nurka EOD Artemis. Do pac podwodnych wykorzystywano także narzędzia hydrauliczne i przewodowy sprzęt nurkowy (hełmy Kirby Morgan 37) oraz pojazdy podwodne.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.