Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Kończy się modernizacja Monte Cassino. Będzie kolejny deptak

[ZDJĘCIA] Kończy się modernizacja Monte Cassino. Będzie kolejny deptak

Trzeci miesiąc trwają prace przy przebudowie ulicy Monte Cassino. Brukarze powinni skończyć układanie nawierzchni do końca maja. Efekty ich pracy widać już dziś. Modernizowany odcinek obejmuje fragment od skrzyżowania z ulicą Piastowską do Bohaterów Września. Prace rozpoczęto od przebudowy i wymiany tego, co pod jezdnią, czyli sieci wodno-kanalizacyjnej. Ulica ma już nową nawierzchnię, chodniki oraz w ramach pasa drogowego również wjazdy na sąsiednie posesje. Po zakończeniu inwestycji  część tego odcinka (od sklepu „Stodoła”) w kierunku ulicy Bohaterów Września będzie miała charakter deptaka łączącego się z już istniejącym deptakiem w kierunku Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Wykonawcą jest Zakład Robót Inżynieryjno – Budowlanych Andrzej Dykowski ze Szczecina. Koszt inwestycji to 916 tys. złotych brutto.

Zobacz również

Tak ciepłej wody w Świnoujściu nie było już dawno. Można się kąpać!

Na świnoujskich kąpieliskach dziś (18 sierpnia 2022r.) znów powiewa biała flaga i można się kąpać. …

5 komentarzy

  1. Oczywiście, że potrzebny. I piękny! Trzeba nam więcej miejsc przyjaznym pieszym i spacerowiczom. W ten sposób aktywizuje się też lokalny handel. I więcej ścieżek rowerowych. W Świnoujściu i tak nie jest źle jak na Polskę, ale dzięki rozbudowie bezpiecznych tras będą do nas zjeżdżali turyści preferujàcy inne formy niż leżenie na plaży i to niezależnie od pory roku. A i Lokalsi mogliby częściej zrezygnować z auta 🙂

    • Prezentujesz moim zdaniem nadmierny optymizm Mario. Nasi swinoujscy kierowcy najchetniej wjechaliby samochodem Do „Stodoly” lub DO banku gdyby sie tylko dalo i na pewno nie zrezygnuja z auta z powodu deptaka. Zamiast tego zaczna nam wkrotce parkowac na klatkach schodowych przy Monte Cassino bo parking za „Stodola” juz za maly aby pomiescic te wszystkie wspaniale „fury” , ktorymi koniecznie trzeba sie pochwalic jadac po bulki lub do bankomatu.

  2. Opamiętajcie się z tymi deptakami… Wstrzymujecie ruch w całym mieście dzięki głupocie… Zróbcie wreszcie coś dla mieszkańców a nie w kółko wszystko dla turystów.

  3. kolejny nikomu nie potrzebny deptak… idioci w urzędzie tylko kombinują gdzie wyrzucić nasze pieniądze

  4. Już chyba dłużej się nie dało…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.