Strona główna / Lokalne / Wypożycz grabki i konewkę także na prawobrzeżu
Sprzęt jest ogólnodostępny i niezabezpieczony, stąd prośba do mieszkańców o zwracanie. Foto: Wojciech Basałygo

Wypożycz grabki i konewkę także na prawobrzeżu

Z cmentarza powoli znikają plastikowe baniaki do wody ukrywane za nagrobkami, ludzie mniej chętnie ustawiają ławki ze schowkami na narzędzia ogrodnicze. Mieszkańcy po trzech miesiącach od ustawienia wypożyczalni narzędzi pozytywnie oceniają pomysł. Przypomnijmy, od połowy marca na cmentarzach w Świnoujściu zamontowane zostały stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i miejsc wokół nich. Są wśród nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Identyczny postawiono na cmentarzu w Przytorze. Obawiano się, że narzędzia będą ginąć. Tymczasem wszyscy po skorzystaniu, oddają je w wyznaczone miejsce.

– To doskonałe udogodnienie, nie trzeba zabierać ze sobą. Przyjechałam dzisiaj na cmentarz z koleżanką z innego miasta. Nie mają takiej wypożyczalni. Po powrocie z pewnością poprosi swoich radnych szybką realizację – mówi jedna z mieszkanek, którą spotkaliśmy na cmentarzu w Przytorze.

Ustawienie wypożyczalni, to spełnienie postulatów mieszkańców miasta kierowanych do prezydenta. Sprzęt jest ogólnodostępny, niezabezpieczony.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

2 komentarze

  1. nikt nie ukradł? niemożliwe…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.