Strona główna / Lokalne / „Nasza plaża nie dostała Błękitnej Flagi!” Na pewno?

„Nasza plaża nie dostała Błękitnej Flagi!” Na pewno?

Od kilku dni do naszej skrzynki redakcyjnej Czytelnicy przesyłają e-maile z pytaniem, czy świnoujska plaża otrzymała w tym roku „Błękitną Flagę”. – Na mapie zaznaczono tylko marinę. Nie ma flagi dla plaży?! – pytacie. Także w artykule opublikowanym kilka dni temu w portalu onet.pl nie wymieniono naszej plaży.

Untitled-1
Kąpielisko w Świnoujściu zaznaczono omyłkowo w innym miejscu – kilka kilometrów na zachód. Foto: blueflag.globe

Postanowiliśmy sprawdzić co jest powodem pominięcia Świnoujścia w przyznawaniu tegorocznych flag. Na stronie organizacji przyznającej to prestiżowe wyróżnienie, faktycznie uwzględniono tylko marinę. Jak się okazało, doszło do pomyłki. Plaża w Świnoujściu dostała „Błękitną Flagę”, jednak została oznaczona omyłkowo w innym punkcie na mapie… kilka kilometrów na zachód, w pobliżu Ahlbecku.

W uzasadnieniu tegorocznego jury czytamy, że plaża w Świnoujściu ma wiele walorów przyrodniczych, co roku jest odwiedzana przez tysiące turystów, a jedną z zalet jest jej szerokość i płytkie kąpielisko w którym woda w środku lata osiąga nawet 23 stopnie Celsjusza. W wakacje jest strzeżona przez zespół wykwalifikowanych i dobrze wyposażonych ratowników.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na maraton Świnoujście – Wolgast

Trwają zapisy elektroniczne na XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast, 30 Półmaraton Wolgast oraz V …

2 komentarze

  1. no przeciez plaza jest taka piekna

  2. Na cholerę komu ta flaga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.