Strona główna / Lokalne / „Nasza plaża nie dostała Błękitnej Flagi!” Na pewno?

„Nasza plaża nie dostała Błękitnej Flagi!” Na pewno?

Od kilku dni do naszej skrzynki redakcyjnej Czytelnicy przesyłają e-maile z pytaniem, czy świnoujska plaża otrzymała w tym roku „Błękitną Flagę”. – Na mapie zaznaczono tylko marinę. Nie ma flagi dla plaży?! – pytacie. Także w artykule opublikowanym kilka dni temu w portalu onet.pl nie wymieniono naszej plaży.

Untitled-1
Kąpielisko w Świnoujściu zaznaczono omyłkowo w innym miejscu – kilka kilometrów na zachód. Foto: blueflag.globe

Postanowiliśmy sprawdzić co jest powodem pominięcia Świnoujścia w przyznawaniu tegorocznych flag. Na stronie organizacji przyznającej to prestiżowe wyróżnienie, faktycznie uwzględniono tylko marinę. Jak się okazało, doszło do pomyłki. Plaża w Świnoujściu dostała „Błękitną Flagę”, jednak została oznaczona omyłkowo w innym punkcie na mapie… kilka kilometrów na zachód, w pobliżu Ahlbecku.

W uzasadnieniu tegorocznego jury czytamy, że plaża w Świnoujściu ma wiele walorów przyrodniczych, co roku jest odwiedzana przez tysiące turystów, a jedną z zalet jest jej szerokość i płytkie kąpielisko w którym woda w środku lata osiąga nawet 23 stopnie Celsjusza. W wakacje jest strzeżona przez zespół wykwalifikowanych i dobrze wyposażonych ratowników.

Zobacz również

Myśleli, że zatruł się tlenkiem węgla. Wezwali strażaków

Dwa zastępy straży pożarnej wezwano do mieszkania przy ulicy Wybrzeże Władysława IV.   Powodem był brak …

2 komentarze

  1. no przeciez plaza jest taka piekna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.