Strona główna / Lokalne / Pokazał prawo jazdy swojego kuzyna

Pokazał prawo jazdy swojego kuzyna

Cudzoziemiec z podrobionym i Polak z cudzym prawem jazdy – takie dokumenty okazali do kontroli drogowej funkcjonariuszom Straży Granicznej w Świnoujściu jadący samochodami na prom do Szwecji.

Podczas kontroli drogowej pojazdów na wyjazd promem ze Świnoujścia do Szwecji 25 maja funkcjonariusze Straży Granicznej zakwestionowali u 29-letniego obywatela Rumunii bułgarskie prawo jazdy.

– Po dokładnej analizie dokumentu stwierdzono, że jest on podrobiony na wzór oryginalnego. Dodatkowo strażnicy graniczni ustalili, że pieczęć diagnosty w posiadanym przez tego cudzoziemca polskim dowodzie rejestracyjnym została przerobiona, a samochód nie był poddany okresowemu badaniu technicznemu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyznę wraz z dokumentami zatrzymano i przekazano Policji – tłumaczy kpt. SG Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej.

36-letni mieszkaniec Kołobrzegu zamierzał natomiast w piątek wyjechać samochodem ze Świnoujścia do Szwecji na cudze nazwisko. Podczas kontroli drogowej okazał funkcjonariuszom Straży Granicznej prawo jazdy swojego kuzyna.

Jak się później okazało, zrobił tak, bo sam nie ma uprawnień do kierowania. Został zatrzymany i osadzony w Placówce SG. W sobotę śledczy przedstawili 36-latkowi zarzut posługiwania się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Mężczyzna skorzystał z dobrowolnego poddania się karze 2 tys. zł, po czym został zwolniony.

Zobacz również

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować?

W niedzielę 12 lipca będziemy głosować w II turze wyborów prezydenckich. Na terenie miasta jest …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.