Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu powstanie letnia rezydencja Prezydenta RP?
Janusz Żmurkiewicz pokazywał Andrzejowi Dudzie atrakcyjne tereny Świnoujścia. Foto: BIK

W Świnoujściu powstanie letnia rezydencja Prezydenta RP?

Prezydent Janusz Żmurkiewicz zaproponuje we wtorek prezydentowi Andrzejowi Dudzie przeniesienie letniej rezydencji z Juraty na Helu do Świnoujścia. Panowie już wcześniej o tym rozmawiali przy okazji kampanii prezydenckiej. Andrzej Duda zareagował uśmiechem i podchwycił pomysł.

Obiecał wtedy, że jak zostanie prezydentem, będzie starał się aby rezydencję wypoczynkową nad polskim morzem dla Prezydenta Rzeczypospolitej zlokalizować tu na naszej świnoujskiej ziemi – powiedział Żmurkiewicz na antenie Telewizji Świnoujście.

Gdzie mogłaby powstać taka rezydencja w Świnoujściu? Jest tylko jedno miejsce gwarantujące bezpieczeństwo. Z pewnością nie byłaby to plaża na Uznamie. Spokój mogłaby zagwarantować tylko plaża pomiędzy Świnoujściem i Międzyzdrojami. Nieopodal Podziemnego Miasta i działki kupionej przez Irenę Eris.

Dziś rezydencja Prezydenta RP mieści się w Juracie. To centrum reprezentacyjno-konferencyjne czynne przez cały rok. Służy jako miejsce aktywności politycznej głowy państwa, wykorzystywane do spotkań z innymi politykami, ale także w celach wypoczynkowych. W helskiej rezydencji gościli m.in. Vaclav Havel, król Juan Carlos, Javier Solana, Angela Merkel, George W.Bush, Wiktor Juszczenko, Valdas Adamkus, Johannes Rau czy Christian Wulff.

Zobacz również

82. rocznica zbrojnej napaści ZSRR na Polskę

W piątek, 17 września, minęły 82 lata od zbrojnej napaści ZSRR na Polskę. W uroczystościach …

2 komentarze

  1. Za Międzyzdrojam jest ekstra rezydencja.Bardzo ją lubił Józef Cyrankiewicz i Nina Andrycz
    .Wystarczy tylko mały remont

  2. Chyba za swoje wybuduje mu rezydencje między terminalem kontenerowym, a Międzyzdrojami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.