Strona główna / Lokalne / 38-latek włamał się po prezent dla żony

38-latek włamał się po prezent dla żony

Niedługo cieszył się łupem mężczyzna, który w nocy włamał się do punktu handlowego na targowisku w Świnoujściu, skąd ukradł odzież. 38-latek został zatrzymany przez policjantów, kiedy oddalał się z wypchanym kradzionymi przedmiotami workiem. Uprzednio skazanemu recydywiście grożą surowe konsekwencje karne.

– Na gorącym uczynku został zatrzymany przez policjantów. Do zatrzymania włamywacza doszło kilka minut po tym, jak stróże prawa zostali w nocy wezwani przez pracownika ochrony, który zauważył na jednym z blaszaków targowiska przy ulicy Wojska Polskiego przecięte kłódki oraz oddalającego się mężczyznę – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Zatrzymany 38-letni mieszkaniec Zielonej Góry miał ze sobą plecak oraz foliowy worek wypchane skradzioną odzieżą. Funkcjonariusze zabezpieczyli otwarty punkt handlowy, a także skradzione mienie oraz narzędzie przy pomocy którego mężczyzna przeciął kłódki.

Okazało się, że podejrzewany o dokonanie włamania był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

– Zielonogórzanim po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty włamania i kradzieży sukienek, bluzek i spodni o łącznej wartości 3.000 zł. Mężczyzna przyznał się do dokonania przestępstwa, tłumacząc, że zrobił to, ponieważ chciał zrobić żonie prezenty, a resztę sprzedać – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Policjanci ustalili, że 38-latek był już uprzednio skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwa i odbywał karę co najmniej roku pozbawienia wolności. W związku z popełnieniem czynu w warunkach recydywy, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

2 komentarze

  1. Dżentelmen, nie ma to tamto.

  2. Oficer sztabowy

    Ale on musi ja kochac-to jesttzw”Real love”….uczcie sie Panowi !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.