Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. Dziś na placu Wolności

Budżet Obywatelski. Dziś na placu Wolności

Dziś, wtorek 31 maja 2016 r., w godzinach 15.00 – 17.00 na placu Wolności czynny będzie mobilny punkt informacyjny Budżetu Obywatelskiego 2017. Na miejscu będzie można dowiedzieć się wszystkiego o tym budżecie, na przykład kto i jak może złożyć propozycję do budżetu, czy kiedy odbędzie się głosowanie.

Pierwotnie punkt miał być czynny w godzinach 16.00 – 18.00, podobnie, jak to było na prawobrzeżnej części miasta. Jednak po sygnałach od mieszkańców, ruszy o godzinę wcześniej, czyli tak, jak to było w ubiegłym roku.

– Mieszkańcy, którzy do nas dzwonili przesunięcie godziny argumentowali tym, że miedzy 15.00 a 16.00 wiele osób wraca z pracy do domu, a że punkt będzie w centrum miasta, to po drodze będą mieli możliwość skorzystania z punktu – wyjaśnia Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – W tym roku Budżet Obywatelski odbywa się już po raz trzeci w naszym mieście. W głosowaniu mieszkańcy zdecydują na co w przyszłym roku wydać 2,5 mln złotych z budżetu miasta. Na wnioski z poparciem przynajmniej 40 mieszkańców  czekamy do 17 czerwca 2016 r. Natomiast samo głosowanie rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 23 września 2016 r.

Lista projektów zgłoszonych do BO zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl oraz w lokalnych mediach. Na przełomie sierpnia i września planowane są również spotkania wnioskodawców z mieszkańcami.

Szczegółowy regulamin, formularz wniosku oraz listy poparcia dotyczące BO cały czas dostępne są na www.swinoujscie.pl. Informacji udziela również Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta. Biuro znajduje się w głównym budynku urzędu przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, I piętro, pokój 129, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30, telefon 91 327 86 04, e-mail: bik@ um.swinoujscie.pl

BIK UM

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.