poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Kolejny wielki sukces siatkarzy SMS Świnoujście

Kolejny wielki sukces siatkarzy SMS Świnoujście

Siatkarze L.O. Mistrzostwa Sportowego ze Świnoujścia w ubiegły weekend tj.27-29.05. w Ostródzie rozgrywali Finał Mistrzostw Polski- Licealiada 2016 r.i zdobyli brązowe medale! System gier polegał na tym, że wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy po siedem i grano każdy z każdym, trzy sety niezależnie od wyniku (za każdy set był 1 punkt). Świnoujścianie znaleźli się w tzw.,,grupie śmierci” i stoczyli ciężkie mecze z zespołami z Warszawy (Mistrz Polski z ubiegłego sezonu), Kielcami, Wrocławiem, Żorami, Białymstokiem i Turkiem. W pierwszym dniu siatkarze ze świnoujskiego SMS-u musieli rozegrać aż 4 mecze i przeszli przez te mecze jak burza wygrywając kolejno z Warszawą 3:0, Kielcami 3:0, Białymstokiem 2:1 i Wrocławiem 3:0! Niestety drugiego dnia nasi siatkarze nieco opadli z sił i przegrali kolejne dwa mecze z Żorami (Jastrzębski) 1:2 i z Turkiem 0:3 (w meczu z Turkiem mogliśmy sobie pozwolić na grę zmiennikami, gdyż mieliśmy już pewny awans do półfinału i trzeba było oszczędzać siły na decydujące pojedynki).
Na uroczystym zakończeniu licealiady wręczono wszystkim zespołom drobne upominki, puchary,a także zostali wyróżnieni zawodnicy we wszystkich zespołach. I tak oto z zespołu SMS Świnoujście wyróżniony
został Ćwikliński Szymon, a miano najlepszego przyjmującego w Mistrzostwach Polski otrzymał Skrobot Kacper.

Trener z zawodnikami podsumowując Licealiadę, a także rozgrywki klubowe i bieżący sezon stwierdzili, że dawno nie było tak wielkich sukcesów świnoujskiej siatkówki na poziomie centralnym w Polsce.

Wyniki: 1.Żory 2.Kęty 3.Świnoujście 4.Kędzierzyn Koźle 5.Warszawa 6.Kielce 7.Międzyrzecz Podlaski 8.Ozorków 9.Turek 10.Olsztyn 11.Wrocław 12.Malbork 13.Białystok 14.Nasielsk.

Skład L.O.MS Świnoujście: Małecki K.,Bilski T.,Skrobot K.,Adamski B.,Draczyński S.,Podolski M., Lorenc A.,Szmigiel M.,Senderek A.-libero,Ćwikliński Sz.,Majewski M.,Stanulewicz A.,Durbajłło Ł.,Trener Dobek K.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.