niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Poszukiwany przez osiem prokuratur wylądował w szpitalu

Poszukiwany przez osiem prokuratur wylądował w szpitalu

Mężczyzna poszukiwany przez 8 prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Gdyby nie interwencja, mężczyzna mógłby umrzeć. Stróże prawa znaleźli go podczas interwencji na balkonie, gdzie drzemał, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok.

W piątkową noc po godzinie 2.00 dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali wezwani do jednego z mieszkań mieszczącym się na osiedlu przy ulicy Gdyńskiej, gdzie zgłoszono awanturę domową.

– Po podjęciu interwencji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu i doprowadzeniu do komendy w celu wytrzeźwienia agresywnie zachowującego się mężczyzny, który awanturował się ze swoją konkubiną – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Ponadto w trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli na balkonie śpiącego kompana, który spożywał z zatrzymanym alkohol. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Po wylegitymowaniu 38-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zameldowania i sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany nakazami i listem gończym przez osiem prokuratur z całego kraju.

Kiedy 38-latek usłyszał od mundurowych, że w związku z tym zostaje zatrzymany, poinformował ich o silnym bólu brzucha. Policjanci, pomimo, iż często słyszą tłumaczenia i wykręty osób zatrzymanych, nie zbagatelizowali zgłoszenia mężczyzny i wezwali na miejsce ambulans Pogotowia Ratunkowego.

Po przebadaniu 38-latka lekarz zdecydował o jego hospitalizacji i szybkiej operacji. Okazało się, że już dzień wcześniej doszło do pęknięcia wrzodu, jednak mężczyzna bagatelizował bóle, co mogło doprowadzić do zgonu – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Podczas pobytu w szpitalu zatrzymany cały czas był nadzorowany przez policjantów. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna trafi za kratki aresztu śledczego, czeka go także konfrontacja z kilkoma prokuratorami.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.