Strona główna / Lokalne / Od dziś na ulicach więcej policjantów

Od dziś na ulicach więcej policjantów

21 młodych policjantów – słuchaczy od niedzieli pełnią służby wraz ze świnoujskimi policjantami na terenie miasta. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. To jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze.

220-10422Od niedzieli przez blisko tydzień na ulicach miasta pojawi się wzmocnienie sił w świnoujskiej Policji. To 21 słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku, którzy w ramach praktyki zawodowej będą pełnić służbę patrolową z doświadczonymi policjantami Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Młodzi adepci zdobywają w ten sposób praktykę w terenie oraz przyczyniają się do poprawienia bezpieczeństwa w mieście.

Każdego dnia młodzi policjanci kierowani są do innego rodzaju pełnienia służby, aby przez okres praktyk poznali jak najwięcej aspektów pracy w Policji. Podczas służby monitorują obszary zagrożone, parki, rejony szkół oraz przejścia dla pieszych. Mundurowi zgłębiają tajniki interwencji policyjnych, pracy dzielnicowego oraz ruchu drogowego i razem ze starszymi kolegami podejmują interwencje wobec kierujących. Kursanci asystują przy nakładaniu mandatów, pouczają osoby za popełnione wykroczenia, uczą się, jak prawidłowo przeprowadzać interwencje oraz jak reagować na przestępstwa i wykroczenia. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć w Szkole Policji są wykorzystywane praktycznie w warunkach rzeczywistych realiów służby i kontaktów z mieszkańcami.

Praktyki mają także charakter prewencyjny. Widok większej liczby patroli na ulicach wpływa też zapobiegawczo na potencjalnych sprawców różnego rodzaju zdarzeń oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Praktyki grupy słuchaczy na ulicach Świnoujścia potrwają do końca tygodnia. Koszty wyżywienia i zakwaterowania pochodzą ze środków Urzędu Miasta.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

Jeden komentarz

  1. Znowu te koty będą prowokować i uciekać pod spódnicę, to swoich starszych panów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.