poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Hobby / Na rowerach pojechali zwiedzać fortyfikacje i nie tylko

Na rowerach pojechali zwiedzać fortyfikacje i nie tylko

13315229_881040415356526_1155775559131705378_nŚwinoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” organizuje wycieczki krajoznawcze po okolicach Świnoujścia. Gdy zaczynali chętnych nie było wielu. Do zwiedzania garnęło się kilku, może kilkunastu rowerzystów. Dziś wycieczki organizowane przez Wiesława Króla i jego małżonkę Alinę przyciągają po kilkadziesiąt osób.

Podczas ostatniej było ponad 40 osób. W niedzielę odwiedziliśmy karsiborskie paprocie, falochron i Mulnik i baterię Mielin – opowiada Wiesław Król. Tak duża frekwencja była zaskakująca, gdyż wiadomo było, iż trasa będzie w niektórych miejscach mocno piaszczysta, czyli najprościej ujmując dość trudna – dodaje.

art-swir2Rowerzystów ze względu bezpieczeństwa podzielono na trzy grupy. Dotarli do bunkrów Baterii „Mielin”. Większość zobaczyła wcześniej film zrealizowany przez portal swinoujskie.info z komentarzem znawcy tematu Piotra Piwowarczyka.

Nad samą wodą czekał ich dojazd do końca falochronu. Tam była dłuższa przerwa. Droga powrotna prowadziła przez las i „Karsiborskie Paprocie”. Łączna długość trasy wyniosła 38 kilometrów.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.