środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Jesteście dla nas wzorem. Żyją ze sobą od 50 lat!

Jesteście dla nas wzorem. Żyją ze sobą od 50 lat!

Pięć par świętowało dziś swoje małżeńskie jubileusze. Niektórzy 50-lecie, inni już 60 – lecie. W imieniu Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył im Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – O każdym z Was można by napisać książkę – mówił do Jubilatów prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Wiele lat temu zdecydowaliście się iść razem przez życie, to wspólne życie spędzić tu, w Świnoujściu. Razem z innymi budowaliście tą naszą małą ojczyznę, za co dziś jesteśmy Wam wdzięczni. Jesteście dla nas wzorem.

Państwo Danuta i Waldemar Buczyńscy

Związek małżeński zawarli 30.07.1966 r. w Świnoujściu. Pani Danuta do Świnoujścia przyjechała w 1964 r. Pan Waldemar mieszka w Świnoujściu od 1949 r. Pan Waldemar jest Kapitanem Żeglugi Wielkiej, pracował w  Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra.” Obecnie jest już trzecią kadencję Radnym Rady Miasta Świnoujście.  Pani Danuta w 1964 r. zaczęła pracę w Okręgowych Zakładach Gastronomicznych w kawiarni „Gryfia”. Na emeryturę przeszła jako prezes domu wczasowego FOZI „Wodnik”. Mają troje dzieci i pięcioro wnucząt.

Państwo Marianna i Zygmunt Krawiec

Związek małżeński zawarli 12.11.1955 r. Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego obchodzili w 2005  r. Pani Marianna w Świnoujściu mieszka od 1947 r. Pan Zygmunt w Świnoujściu mieszka od 1950 r. Pani Marianna pracowała jako konduktor i portier w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Pan Zygmunt pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej jako kierowca. Mają 1 córkę i 2 wnuków.

Państwo Irena i Jerzy Lewko

Związek małżeński zawarli 24.12.1965 r. w Świnoujściu. Pani Irena w Świnoujściu mieszka od 1946 r. Natomiast pan Jerzy od 1965 r. Pani Irena pracowała w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra” oraz w Żegludze Świnoujskiej. Pan Jerzy pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, Komunikacji Autobusowej, Zarządzie Portu oraz w Urzędzie Morskim. Mają jednego syna i dwoje wnucząt.

Państwo Halina i Jan Motuk

Związek małżeński zawarli 28.08.1965 r.w Suwałkach. Do Świnoujścia przyjechali  w 1965 r.

Pan Jan pracował w  Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra” oraz jako IV i II Oficer  na statku szkolnym” Emilia Gierczak.” Następnie w Wydziale Pilotażu Zarządu Portu Szczecin oraz Stacji Pilotów w Świnoujściu i Polskiej Żegludze Morskiej. Ponadto był Chieff Off na samochodowcu bandery libańskiej oraz w przedsiębiorstwie TRANSOCEAN. Pani Halina pracowała jako protokolantka oraz inspektor do spraw karnych w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu. Mają córkę  i wnuka.

Państwo Janina i Jan Ponichtera

Związek małżeński zawarli 20.11.1965 r. w Świnoujściu. Pan Janina w Świnoujściu mieszka od 1959 r., natomiast pan Jan od 1962 r.  Pani Janina pracowała w Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” oraz w „Pomeranii” jako bufetowa i kelnerka. Pan Jan pracował w „Hydrobudowie” oraz „Energopolu” na stanowisku kierownika budowy oraz zastępcy dyrektora oddziału „Energopolu”. Mają córkę i syna oraz 3 wnuczki i wnuka.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.