poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Apel. W wakacje może zabraknąć krwi!

Apel. W wakacje może zabraknąć krwi!

Nadchodzące wakacje to ciężki okres dla stacji krwiodawstwa. Większość krwiodawców wyjeżdża na wakacje. Tymczasem to właśnie wtedy wzrasta zapotrzebowanie na krew z powodu większej liczby wypadków. Jednocześnie nie jest możliwe zrobienie rezerwy na cały 2-miesięczny okres wakacji. Dlatego zawsze przed wakacjami ponawiają się apele zachęcające oddawania krwi.

Krew można oddawać w Świnoujściu przy ulicy Mieszka I. W wakacje przyjedzie także specjalny autobus-ambulans, który 3 lipca stanie przed supermarketem Intermarche w Świnoujściu. Pamiętajmy o tym wybierając się na wakacje.

Krew może oddawać osoba zdrowa w wieku 18-65 lat, która waży ponad 50 kg. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po zjedzeniu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku; powinien też wypić około 1,5 litra płynów w ciągu doby. Minimum 24 godziny przed oddaniem krwi nie można pić alkoholu. Nie należy zgłaszać się do oddawania krwi, jeśli jest się przeziębionym (z katarem) lub przyjmuje się leki.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.