Strona główna / Lokalne / Policja prosi urzędników o zmianę organizacji ruchu

Policja prosi urzędników o zmianę organizacji ruchu

W mijającym tygodniu informowaliśmy o dwóch zdarzeniach drogowych. Pierwsze miało miejsce na krzyżowaniu ulic Kołłątaja i 11 Listopada, a drugie na skrzyżowaniu Piastowskiej z Dąbrowskiego. Policjanci zwrócili się do urzędników z prośbą o rozważenie zmiany organizacji ruchu.

– Od początku roku na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Kołłątaja doszło do dwóch kolizji i jednego wypadku. W analogicznym okresie roku poprzedniego ilość zdarzeń drogowych w tym miejscu utrzymywała się na podobnym poziomie. Główną ich przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – mówi st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

W celu poprawy bezpieczeństwa, policjanci drogówki skierowali wniosek do Urzędu Miasta o rozważenie zmiany organizacji ruchu, wprowadzenie dodatkowych oznaczeń bądź jego przebudowy.

Jeszcze więcej niebezpiecznych sytuacji odnotowano na skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z Dąbrowskiego. W ciągu zaledwie 1,5 roku doszło tam aż do 11 zdarzeń, w tym 7 kolizji i 4 wypadków.

Zobacz również

Kraska: od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali; zamknięte dyskoteki

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; …

3 komentarze

  1. Urzędasy nie zmienią ruchu na Piastowskiej z Dąbrowskiego, bo coś mi się wydaję, ze przytulili kopertę od Galerii, żeby pod rzekomo głównym ruchem nagonić potencjalnych klientów Galerii.

  2. nie_polityczny

    Wlaczyc myslenie, bo myslenie nie boli i problemy same sie skoncza.

  3. jak ktos niezna przepisow i znakow drogowych to zmiana organizacji ruchu nic nieda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.