Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Blisko 250 uczniów czytało książkę w jednym momencie!

[ZDJĘCIA i FILM] Blisko 250 uczniów czytało książkę w jednym momencie!

W dzisiejszych czasach zachęcić młodzież do czytania książek nie jest wcale łatwą sprawą. Są jednak tacy, którzy mają z tego wielką frajdę. W piątek blisko 250 uczniów świnoujskich szkół stanęło na boisku przy ulicy Białoruskiej i w jednym momencie czytali książkę. Chcieli w ten sposób pobić rekord. Czy się udało? Tego dowiemy się wkrótce, bowiem to ogólnopolska akcja, w której bawi się kilkaset innych szkół.

10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski w swoich szkołach wspólnie czytali – — każdy to, na co ma ochotę.

– Do udziału w akcji zaprosiliśmy dzieci i młodzież, a także nauczycieli i pracowników szkół – mówi Lidia Gawrońska z Gimnazjum Publicznego nr 3. – Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Przyszli nawet uczniowie szkoły morskiej. W marynarskich mundurach czytali m.in. „Przypadki Robinsona Crusoe” – dodaje.

Po wspólnym czytaniu, uczniowie stworzyli żywy łańcuch łączący dwie szkoły. Równocześnie w szkole odbywała się  XII już edycja Gimnazjalnego Mistrza Języka Polskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świnoujścia oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

art-konkursW konkursie wzięło udział 12 uczniów ze świnoujskich gimnazjów (GP 2, GP 3, Gimnazjum Integracyjne nr 4, STS ). Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dobrą znajomością lektur oraz umiejętnością analizy i interpretacji utworów. Prace uczniów oceniało jury złożone z nauczycielek języka polskiego pani Barbary Suder (Zespół Szkół Morskich) i pani Sylwii Snopek (Szkoły Podstawowej nr 2).

Tegoroczny, zaszczytny tytuł Gimnazjalnego Mistrza Języka Polskiego 2016 zdobyła Weronika Suska, uczennica Gimnazjum Publicznego nr 3, drugie miejsce przypadło Victorii Trzybińskiej z STSG. Pozostałym uczestnikom przyznano nagrody książkowe.

 

 

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.