Strona główna / Lokalne / Wypił 20 butelek skradzionego wina. Grozi mu 10 lat za kratkami
Foto: Fotolia

Wypił 20 butelek skradzionego wina. Grozi mu 10 lat za kratkami

Na trop włamywacza policjanci ze Świnoujścia wpadli po tym, jak okradł piwnicę bloku w centrum miasta. Jego łupem padło 20 butelek wina własnej produkcji. O tej kradzieży powiadomił mundurowych właściciel piwnicy, kiedy zauważył tajemnicze zniknięcie trunków.

– Zabezpieczenie śladów oraz monitoringu, pozwoliło stróżom prawa wytypować osobę, która mogła tego dokonać. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 36-letniego mieszkańca Świnoujścia – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Odzyskanie skradzionego mienia okazało się jednak niemożliwe, gdyż włamywacz w krótkim czasie wypił wszystkie butelki z winem.

Jak się później okazało 36-latek ma na swoim koncie inne kradzieże. Wykorzystał uchylone okno w zaparkowanym samochodzie, skąd zdołał wyciągnąć kilka przedmiotów. Policjanci ustalili, że skradzione rzeczy mężczyzna wstawił na swoje nazwisko do jednego z lombardów.

36-letniego świnoujścianina czeka teraz sprawa w sądzie i poniesienie odpowiedzialności za swoje czyny. Za kradzież oraz kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.