Strona główna / Lokalne / Wypił 20 butelek skradzionego wina. Grozi mu 10 lat za kratkami
Foto: Fotolia

Wypił 20 butelek skradzionego wina. Grozi mu 10 lat za kratkami

Na trop włamywacza policjanci ze Świnoujścia wpadli po tym, jak okradł piwnicę bloku w centrum miasta. Jego łupem padło 20 butelek wina własnej produkcji. O tej kradzieży powiadomił mundurowych właściciel piwnicy, kiedy zauważył tajemnicze zniknięcie trunków.

– Zabezpieczenie śladów oraz monitoringu, pozwoliło stróżom prawa wytypować osobę, która mogła tego dokonać. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 36-letniego mieszkańca Świnoujścia – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Odzyskanie skradzionego mienia okazało się jednak niemożliwe, gdyż włamywacz w krótkim czasie wypił wszystkie butelki z winem.

Jak się później okazało 36-latek ma na swoim koncie inne kradzieże. Wykorzystał uchylone okno w zaparkowanym samochodzie, skąd zdołał wyciągnąć kilka przedmiotów. Policjanci ustalili, że skradzione rzeczy mężczyzna wstawił na swoje nazwisko do jednego z lombardów.

36-letniego świnoujścianina czeka teraz sprawa w sądzie i poniesienie odpowiedzialności za swoje czyny. Za kradzież oraz kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Wiceminister Bartosz Grodecki interweniuje w sprawie sytuacji Polaków w landzie Meklemburgia – Pomorze Przednie

Bartosz Grodecki – podsekretarz stanu w MSWiA i koordynator ds. polsko-niemieckiej współpracy przygranicznej i regionalnej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.