Strona główna / Lokalne / Dwie dostawy gazu LNG w czerwcu

Dwie dostawy gazu LNG w czerwcu

Pierwszy statek z komercyjną dostawą gazu LNG przypłynie do terminala w Świnoujściu 17 czerwca br., w ramach kontraktu katarskiego. Drugi ładunek zamówiony na zasadach spot od firmy Statoil planowany jest na 25 czerwca br – poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Około 140 tys. m3 LNG (84 miliony m3 gazu sieciowego) dostarczone będzie z norweskiego portu Snohvit statkiem „Arctic Princess”, którego przybycie do Świnoujścia planowane jest na 25 czerwca br.

Jednocześnie, ze względu na wcześniejsze rozpoczęcie świadczenia usług przez Terminal LNG w Świnoujściu, PGNiG podjęło decyzję o przyśpieszeniu dostaw LNG do Świnoujścia w ramach kontraktu długoterminowego z Qatargas.

W związku z tym, 17 czerwca 2016 r. Qatargas dostarczy do Świnoujścia ładunek LNG w ramach realizacji długoterminowej umowy z 2009 roku (statek Al-Nuaman, 206 tysięcy m3 LNG,  co odpowiada 124 milionom m3 gazu sieciowego).

Kolejna dostawa katarska dla PGNiG w ramach tej umowy zrealizowana będzie w połowie lipca 2016 roku, zgodnie z rocznym planem dostaw uzgodnionym pomiędzy PGNiG i Qatargas.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

5 komentarzy

  1. Ktoś wie jaki statek przypłynie w lipcu z Kataru-chyba już powinien wypłynąć a nie mogę znależć żadnego info

  2. WCZORAJ PUTIN ZAPROPONOWAL POLSKIEJ SPOLCE GAZOWNICZEJ GAZ 20-30% TANSZY OD GAZU Z KATARU NO I JESTESMY W DUPIE Z TYM GAZOPORTEM A MIALO BYC TAK PIEKNIE

  3. Nam wystarczy. nie stresuj chlordinko.

  4. Tyle tego tam gazu, że naprawdę Ruskim gramy na nosie.

    Chyba ze śmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.