Strona główna / Lokalne / Za wycięcie drzew zapłacą 520 tys. złotych. Nasadzą też nowe

Za wycięcie drzew zapłacą 520 tys. złotych. Nasadzą też nowe

Jak już wiecie z portalu swinoujskie.info, przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wojska Polskiego ruszyła budowa 14-piętrowego apartamentowca. Zanim to się jednak stanie, inwestor wytnie 59 drzew. Nasze forum rozgrzało się do czerwoności. Większość komentujących uważa, że to zły pomysł i należy ocalić drzewa. Magistrat tłumaczy, że inwestor będzie musiał zapłacić za wycinkę i dodatkowo – nasadzić nowe drzewa.

Prezydent Świnoujścia wydał decyzję zezwalającą na usunięcie 59 sztuk drzew różnego gatunku z terenu należącego do prywatnego inwestora. Wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę budynku z garażem podziemnym i usługami. Do wycinki przeznaczono m.in. 5 klonów, 4 platanów i 24 jaworów. Za dwa najcenniejsze drzewa naliczono opłatę, w wysokości 520 240,12 zł na rzecz budżetu miasta.

Środki uzyskane z tytułu uiszczonej opłaty będą przeznaczone na finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

– Opłata jest o 100% wyższa, ze względu na to, że działka znajduje się w obszarze Ochrony Uzdrowiskowej – Strefa C. Zobowiązano również wnioskodawcę do wniesienia opłaty za usuniecie 6 sztuk drzew, którą odroczono na okres 3 lat w zamian za przeprowadzenie nasadzeń zastępczych w ilości 6 sztuk dębów błotnych w Parku Zdrojowym oraz 50 sztuk drzew gatunku głóg dwuszyjkowy Paul’s Scarlet na terenie osiedla Platan – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Zobacz również

Odpady budowlane ze Świnoujścia mają trafić do Wolina. Mieszkańcy mówią “nie”

W Wolinie na polanie w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, Zalewu Szczecińskiego i Lasów Państwowych, prywatny inwestor …

4 komentarze

  1. Skandal!

    Jak można sprzedać tak mały teren zadrzewiony pod zabudowę ? Kiedy kilka metrów dalej jest bezużyteczny betonowy plac przy ulicy Wojska Polskiego.

    Błagam Panie Prezydencie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.