Strona główna / Lokalne / Za wycięcie drzew zapłacą 520 tys. złotych. Nasadzą też nowe

Za wycięcie drzew zapłacą 520 tys. złotych. Nasadzą też nowe

Jak już wiecie z portalu swinoujskie.info, przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wojska Polskiego ruszyła budowa 14-piętrowego apartamentowca. Zanim to się jednak stanie, inwestor wytnie 59 drzew. Nasze forum rozgrzało się do czerwoności. Większość komentujących uważa, że to zły pomysł i należy ocalić drzewa. Magistrat tłumaczy, że inwestor będzie musiał zapłacić za wycinkę i dodatkowo – nasadzić nowe drzewa.

Prezydent Świnoujścia wydał decyzję zezwalającą na usunięcie 59 sztuk drzew różnego gatunku z terenu należącego do prywatnego inwestora. Wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę budynku z garażem podziemnym i usługami. Do wycinki przeznaczono m.in. 5 klonów, 4 platanów i 24 jaworów. Za dwa najcenniejsze drzewa naliczono opłatę, w wysokości 520 240,12 zł na rzecz budżetu miasta.

Środki uzyskane z tytułu uiszczonej opłaty będą przeznaczone na finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

– Opłata jest o 100% wyższa, ze względu na to, że działka znajduje się w obszarze Ochrony Uzdrowiskowej – Strefa C. Zobowiązano również wnioskodawcę do wniesienia opłaty za usuniecie 6 sztuk drzew, którą odroczono na okres 3 lat w zamian za przeprowadzenie nasadzeń zastępczych w ilości 6 sztuk dębów błotnych w Parku Zdrojowym oraz 50 sztuk drzew gatunku głóg dwuszyjkowy Paul’s Scarlet na terenie osiedla Platan – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

4 komentarze

  1. Skandal!

    Jak można sprzedać tak mały teren zadrzewiony pod zabudowę ? Kiedy kilka metrów dalej jest bezużyteczny betonowy plac przy ulicy Wojska Polskiego.

    Błagam Panie Prezydencie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.