Strona główna / Lokalne / Znamy treść tablicy upamiętniającej Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Znamy treść tablicy upamiętniającej Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W najbliższą sobotę gazoport w Świnoujście otrzyma imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przed wjazdem na teren terminala stanie tablica upamiętniającą zasługi Lecha Kaczyńskiego dla budowy gazoportu. W czwartek przywieziono tablicę. Udało się nam podejrzeć napis i poznać jej treść.

„Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Lech Kaczyński zainicjował i prowadził w latach 2005-2010 aktywną politykę energetyczną Polski w Europie. Rezultatem tych działań była decyzja o budowie gazoportu w Świnoujściu. Terminal LNG powstawał w latach 2006-2016. To pierwsza tego typu stałą instalacja w Europie Środkowej, i pierwsza inwestycja pozwalająca na dywersyfikację dostaw gazu ziemnego do Polski”

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

11 komentarzy

 1. Jakoś czuję niedosyta jakiegoś.
  Coś bym jeszcze dopisał do tego tekstu z tej tablicy . . .

 2. Szkoda ,że mieszkańców nikt o to nie zapytał .w ramach “dobrej zmiany falochron wschodni powinien być imienia Jarosława Kaczyńskiego, latarnia imienia Anny Fotygi, baza marynarki imienia Antka Macierewicza. Naprawdę żałosne .

 3. Będzie jeszcze czas na dekaczynizację w Polsce… Swoją drogą dziwne że na tablicy nie ma nic o tym że poległ zamordowany pod Smoleńskiem – kto pozwolił na takie niedopatrzenie ? 🙂

 4. A mi się podoba tak trzymać

 5. I bardzo dobrze. Dziękujemy Panie Prezydencie. Takich ludzi jak L.Kaczyński bardzo Polska potrzebuje.

 6. Przyjdzie czas że będą wywalać pomniki i nazwy związane z kaczorem jak wywalali z leninem a więc kaczor i obłuda idą w parze

 7. Brak slow oprocz tego ze miernym prezydentem byl

 8. Ludzie przestańcie myśleć o kaczkach , o małych wzrostach, o kaczyzmach itp. itd. i Bóg wie jeszcze o czym, bo to nie ma nic wspólnego z wielka polityka i racja stanu … Bonaparte bodajże był wzrostu Kaczynskiego , a skopał całej Europie tyłek. Aleksander Wielki Macedonii miał 25 lat i 1,50 m wzrostu i podbił cała azję.
  Wiec zaczniijczie myśleć racjonalne i merytorycznie , a otworzą się co niektórym oczy ..

  • A konkretnie?? J.K. przepracował w/g swojej biografii coś z 5 lat. Resztę czasu zajmuje się demagogią. A przeciętnego obywatela tego kraju widział może z 10 lat temu zamknięty w tym swoim bunkrze.

  • A ten co podbił zeby porównywać go z Napoleonem i innymi? Wielce mi zasługa, bo złamał brzoze u Ruskich samolotem. Miał Chłop siłę.

 9. nie_polityczny

  Brawo….. kult jednostki trwa w najlepsze (po kulcie JP II zwanym swietym)… tylko dlaczego brat zwany prezes z metra ciety nie szanuje slow swego brata, a tak sie na niego powoluje wiecznie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.